Varasemas uurimuses näitasid USA Temple’i ülikooli meditsiinikooli teadlased eesotsas Domenico Praticoga, et metioniinirikas dieet võib suurendada Alzheimeri väljakujunemise tõenäosust. Metioniin on aminohape, mida leidub punases lihas, kalas, ubades, munades, küüslaugus, läätsedes, sibulas, jogurtis ja seemnetes, vahendab Novaator Physorgi uudist.

"Järgmiseks küsimuseks oli, kas hiljem on võimalik halva dieedi mõju tagasi pöörata või on siis juba liiga hilja," ütles Pratico.

Nagu ka varasemas uurimuses, pakkusid teadlased ühele laborihiirte rühmale metioniinirikast toitu ja teistele tavalist tervislikku toitu. Kolme kuu pärast jagati metioniinirikast toitu saanud hiired omakorda kahte gruppi. Üks grupp sai edasi aminohapperikast toitu, teine grupp aga sai järgmised kaks kuud tervislikku metioniinivaest toitu.

"Uurimuse lõpus avastasime oma üllatuseks, et tervislikuma toidu peale ümberlülitumine pööras tagasi vaimsete võimete halvenemise, mida põhjustas kolme kuu pikkune metioniinirikas dieet," ütles Pratico. "Paranemine tulenes väiksemast amüloidsete ladestuste arvust ajus."

Pratico sõnul kadusid kahe kuu tervisliku toitumise järel kõik märgid vaimsete võimete vähenemisest, mis kolme kuu metioniinirikka dieedi järel välja kujunenud olid. "Me usume, et meie avastus näitab, et Alzheimeri varases staadiumis aitab metioniinitarbimise piiramine parandada ajutööd," ütles ta.

Pratico rõhutas, et tegemist pole kindlasti Alzheimeri asendusravi võttega, kuid samas võib loota, et elustiili muutmine aitab tagasi pöörata ajus juba toimunud kahjulikke muutusi. Lisaks menüü hoolikale jälgimisele on kasu ka füüsilisest ja vaimsest treeningust.

"See kombinatsioon ei ravi inimest küll terveks, kuid, nagu me näitasime, võib see aeglustada või isegi tagasi pöörata vaimsete võimete halvenemist," ütles Pratico.