Esialgu katsetatakse süsteemi 500-meetrisel lõigul. Kui inimesi liikumas ei ole, töötavad laternad energia kokkuhoidmiseks vaid poolel võimsusel. Jalakäija tuvastamiseks kasutatakse infrapunasensoreid, millelt saadud signaali korral valgustavad laternad tänavat täisvõimsusel. Kümme sekundit pärast jalakäija möödumist töötab latern aga taas poole võimsusega, vahendab Novaator Guardiani uudist .

„See on prototüüp. Midagi sellist mujal maailmas veel kasutusel ei ole, mistõttu pidime kasutatava tehnoloogilise lahenduse suurel määral ise välja töötama,” ütleb Alexandre Marciel Toulouse’i linnavalitsusest.

Linna eesmärgiks on vähendada tänavavalgustusele kuluvat energiakogust kuni 50 protsenti. Kui katsetus osutub edukaks, võetakse uus süsteem kasutusele terves Toulouse’is, mis on Prantsusmaa linnade seas elanike arvult neljandal kohal.

Tehnoloogia vastu on juba suurt huvi tuntud nii Prantsusmaa teistest linnadest kui ka mujalt maailmast. Näiteks külastasid Jaapani suurlinna Osaka ametnikud hiljuti Toulouse’i, et prantslaste kogemustest õppida. „Suurlinnades annaks sellise süsteemi kasutamine väga suure rahalise kokkuhoiu,” ütleb Marciel.

Peamine motiiv sarnaste süsteemide rajamiseks on kindlasti raha ja vähemal määral roheline mõtteviis, kuid mitte ainult. Astronoomid on ammu kurtnud üha kasvava valgusreostuse üle, mis ei lase enam vaatlusi korralikult läbi viia. Viimasel ajal on valgusreostuse küsimus üha laiemat tähelepanu hakanud võitma. Näiteks on väidetud, et Prantsusmaale on alles jäänud kõigest mõned üksikud kohad, kus võib nautida öist tähistaevast. Nendeks on Korsika saar Vahemeres ja mägine Quercy piirkond Prantsusmaa siseosas.

Mitmed väiksemad Euroopa linnad on sarnaselt Toulouse’iga tegemas plaane tänavavalgustusele kuluva energiakoguse vähendamiseks. Enamasti tähendab see küll lihtsalt valgustuse väljalülitamist. Näiteks Saksamaa linn Dörentrup otsustas laternad kustutada, kuid linnaelanikel on võimalik vajaliku tänava tuled mobiilisõnumi abiga 15 minutiks põlema panna.