Täielik nimekiri maailma haridusparemikust avaldatakse reedel, 9. oktoobril aadressil www.topuniversities.com.

Edetabelit juhib jätkuvalt Harvardi Ülikool, teisele kohale on tõusnud Cambridge, möödudes sel aastal Yale'i ülikoolist. Ajakirja hinnangul on kõige märkimisväärsem aga fakt, et University College London on tõusnud edetabelis neljandaks, viiendat ja kuuendat kohta jagava Oxfordi ülikooli ja Imperial College'i ette.

Tartu Ülikooli lähinaabritest on esisajas esindatud Lundi (67. koht) ja Uppsala (75. koht) ülikoolid Rootsis ning kaugele ei jää ka Helsingi Ülikool (108. koht) Soomes.

Edetabeli koostamisel on arvestatud akadeemiliste juhtfiguuride ja kõrgkoolide juhtide küsitlust, üliõpilaste ja õppejõudude suhtarvu, teaduspublikatsioonide tsiteerimist, välisõppejõudude ja -tudengite osakaalu.

Tänavu osales uuringus 9386 akadeemilise maailma esindajat, mis on 47% enam kui 2008. aastal ning 3281 tööandjat, mis on võrreldes eelmise aastaga kasvanud 40%.

Majandusliku koostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) andmeil on maailmas 12 000 ülikooli. Nende põhjal sünnib ka viie protsendi maailma edukaimate ülikoolide edetabel.