Ühendkuningriigi vee- ja keskkonnahalduse instituudi (CIWEM) hinnangul on eksitavate mõistete kasutamine murettekitav. CIWEM juhib tähelepanu, et kuigi kõik märgid viitavad suurtele muutustele kogu maailma kliimas, piisab kuuest naelast lumest Inglismaal veebruaris veenmaks avalikkust, et "üleilmne kliimasoojenemine" on müüt, kirjutab keskkonnauudiste portaal EDIE.

CIWEM-I eksperdid soovitavad nii "kliimasoojenemise" kui "kliimamuutuse" asendada "kliimamäsluse" või koguni "kliimatõmblusega", mis planeedi olukorda palju paremini edasi annab.

CIWEM on veendunud, et ehkki "kliimamuutus" tundub pealtnäha "kliimasoojenemisest" asjakohasem, ei ole seegi piisavalt täpne ja tekitab avalikkuses ainult segadust.

Segaduse juured on muidugi tõigas, et kuigi maailma keskmine õhutemperatuur jätkab järjekindlat tõusu, on kohalikus kliimas siiski oma tõusud ja langused, mis sugugi alati üleilmsete suundumustega kokku ei lähe.

"Üleilmse kliimasoojenemise" mõiste kasutamine kõigi äärmuslike ilmastikunähtuste kohta, alates erakordseist pakastest tugevate lumesadude ja paduvihmadeni välja, on vastutustundetu ja külvab ainult skepsist avalikkuses, andes teatud ajakirjanduslikele ringkonnile võimaluse väita, nagu maailma keskmine õhutemperatuur ei tõusekski ja kliima ei muutukski" väidab CIWEM-I tegevdirektor Nick Reeves.

Reeves tuletab meelde, et veendumus äärmuslike ilmastikunähtuste sagenemisest kogu maailmas on kliimateadlaste hulgas üldine. Oodata on erakordseid põudu, joogiveepuudust, polaarjää sulamist, merepinnataseme tõusu, rannikuerosiooni ja üleujutusi.

Kõiki neid katastroofilisi nähtusi sobib kokku võtma sõnapaar "kliimatõmblus", mis on oluliselt täpsem ja teravam, kui pehmekõlaline "kliimamuutus".