Raketlased tõid teadusteatrilavale loomariigist inspireeritud efektsed etendused
(2)
Järjekordne „Rakett69“ episood oli eriline, sest toimus teadusteatrivoor. Kuus võistluses osalevat raketlast olid ette valmistanud teadusetendused, mis inspiratsiooni ammutanud loomamaailmast.
Esimesena astus lavale Robin, kelle etendus keskendus mesilastele ning nende navigeerimisele polariseeritud valguse abil. Lisaks selgus, et mesilased jagavad omavahel infot tantsimise abil. Helena Mai etenduse loomaks oli nahkhiir, kes kasutab liikumiseks kõrvu ehk kajalokatsiooni. Hendriku etteaste keskendus jaanimardikatele ning selgitas, miks need putukad helendavad. Tuuli aga jutustas maailma parimatest maskeerujatest ehk kaheksajalgadest ning sellest, kuidas nad kolme erinevat tüüpi naharakkude abil värvi muudavad. Lukase etenduse staariks oli elektriangerjas ning ta rääkis sellest, kuidas see kala elektri abil teisi kalu püüab. Jan Hendriku andis toreda ülevaate sellest, kuidas kaamelid kõrbetes pikka aega ilma veeta suudavad elada.
Kohtunikena jälgisid teadusteatrit saatejuht ja füüsik Aigar Vaigu, zooloog Aleksei Turovski ning keemiaõpetaja Joana Jõgela. Nemad otsustasid, kes noortest pääsevad kohe järgmisesse saatesse ning kes peab minema duelli.Duellivoorus pidid omavahel kohtunike otsusel mõõtu võtma Hendrik ning Lukas, kel tuli 4 loomakoljut kokku viia õige looma kirjeldusega. Esimesena vastanud Lukas andis vale vastuse, järgnevalt vastanud Hendrik oli samuti vastuses eksinud. Seejärel andis Lukas korrektse vastuse ning pääses järgmisesse saatesse. Hendriku jaoks sai raketilend selleks korraks läbi.
„Rakett69“ võistlus jätkub järgmisel laupäeval, 15. märtsil kell 19.30 Eesti Televisioonis, kus võistlustules jätkab 5 teadustaibut.
Taas on soovijatel võimalik lahendada ka „Rakett69“ vaatajamängu. Veebilehel https://rakett69.ee/mang tuleb lahendada ülesanne ning vastus sisestada oma vastus. Seekordseks auhinnaks on 6. aprillil haridus-avastuskeskuses Rakett69 Teadusstuudiod toimuva Rakett69 fännipäeva 5 piletit ning lisaks Rakett69 veepudel ja kott.
„Rakett69“ saatesari valmib Eesti originaalformaadi põhjal Eesti Teadusagentuuri ja produktsioonifirma Vesilind koostöös. Projekti rahastab Eesti Teadusagentuur Euroopa Liidu kaasrahastusel. Teadusvõistlus alustas ETV ekraanil esmakordselt 2011. aastal. Kõik senised hooajad ja saated on leitavad Jupiteris https://jupiter.err.ee/1038463/rakett-69.