Telegram blokeeris juurdepääsu kanalitele üle Euroopa, sealhulgas Itaalias, Poolas, Tšehhis, Belgias, Prantsusmaal, Hollandis, Kreekas ja Lätis. Mõned blokeeritud Venemaa meediakanalid on RIA Novosti, NTV, Rossija 1 ja Rossijskaja Gazeta.
Külastajatele esitatakse teade „Seda kanalit ei saa kuvada, sest see rikkus kohalikke seadusi“.
„Venemaa on korraldanud süstemaatilist rahvusvahelist meediamanipulatsiooni ja desinformatsiooni kampaaniat, et õigustada oma agressiooni Ukraina vastu ning destabiliseerida naaberriike ja ELi. Need jõupingutused on suunatud Ukraina ja selle kodanike, samuti Euroopa erakondade, kodanikuühiskonna ja demokraatlike institutsioonide vastu, keskendudes valimistesse sekkumisele ja haavatavatele rühmadele,“ kirjutas Kyiv Independent.
ELi ametiasutuste sõnul mängivad Venemaa meediaväljaanded käimasolevas sõjas olulist rolli, olles Kremli jaoks vahendiks Ukraina ja naaberriikide destabiliseerimiseks.
Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zakharova nimetas Venemaa meediaväljaannete Telegrami kanalite blokeerimist poliitilise tsensuuri aktiks.
„Lääne kodanike ilmajätmine võimalusest kujundada iseseisvalt oma arvamus globaalsete arengute kohta, objektiivse maailmapildi asendamine simuleeritud reaalsusega, mida fabritseerivad peavoolumeedia ja valitsevate ringkondade kontrolli all olevad sotsiaalmeediavõrgud, rikub jämedalt põhilisi inimõigusi sõnavabadusele ja õõnestab demokraatliku ühiskonna alustalasid,“ väitis Zakharova.
Venemaa välisministeerium kutsub rahvusvahelisi organisatsioone, sealhulgas ÜROd, UNESCOd ja OSCEd, üles käsitlema väidetavaid rünnakuid Venemaa meedia vastu ja hoiatab võimalike vastumeetmete eest.