Astronoomid on avastanud meie Päikesesüsteemi ümbritseva kosmilise „tunneli“, mis ühendab seda kaugete tähtedega. See avastus põhineb Max Plancki Instituudi teadlaste uurimustel, kes kasutasid eRosita röntgenobservatooriumi abiga saadud andmeid. Uuring kinnitab, et meie Päikesesüsteem asub nn Lokaalse Kuuma Mulli (Local Hot Bubble) keskosas – see on madala tiheduse ja kõrge temperatuuriga piirkond, mis tekkis miljoneid aastaid tagasi supernoovaplahvatuste tagajärjel.

Kosmiline kanal ulatub Kentauri tähtkuju suunas. See võib olla osa suuremast ühenduste võrgustikust, mis ühendab kuumi gaasipilvi ja tähti moodustavaid piirkondi. Selle „tunneli“ olemasolu toetab varasemaid teooriaid, mis väitsid, et universumis eksisteerivad omavahel ühendatud kuumade gaasikogumite labürindid.

Avastuse tähtsus seisneb selles, et see aitab mõista meie galaktika struktuuri kujunemist ja arengut. Sellised ühendusteed mõjutavad gaasi liikumist, tähetekke dünaamikat ja kosmiliste kiirte levikut. Samuti näitab see, et universum pole tühi, vaid kujutab endast keerukat ja dünaamilist keskkonda, mida mõjutavad kaugete tähtede plahvatused ja teised kosmilised sündmused. See avastus avab uusi uksi galaktiliste ühenduste ja meie kosmilise „naabruse“ uurimiseks.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena