„Kõik lood saavad alguse koroonast,“ meenutas Jaan Aps seda, kuidas ta jõudis taskuhäälingute tegemise projektini. Sel perioodil kuulas ta ise omajagu taskuhäälinguid ja pani tähele, kuidas mõned saatejuhid oskavad rääkida näiteks ajaloost nii kaasahaaravalt, et seda oleks keeruline igavaks pidada. Ta jäigi mõtlema selle üle, mis teemadel, mida pahatihti võidakse esimese hooga mitte kuigi kaasahaaravaks pidada, võiks veel rääkida nii sütitavalt, et inimestel nende oluliste valdkondade vastu rohkem huvi tekiks. No näiteks sotsiaaltöö või vaimse tervise süsteemi korraldamisest!

Aga miks teha seda projekti Erasmusega? „Esialgu sai proovitud omal jõul,“ meenutas Aps. Ent üsna pea jõudis talle kohale, et nii ei täidaks taskuhääling seda funktsiooni, mis tal sihiks oli. Ta tahtis teha mõjusat asja, mida oleks huvitav kuulata ja mis jätaks ka sügavama jälje. Ja selleks oli vaja partnereid. Siin oligi mõistlik kasutada Erasmus+ programmi võimalusi, sealhulgas raha.

Marta Pulk omalt poolt rääkis, et esialgu ei teadnudki ta, mida tähendab näiteks sotsiaalse mõju mõõtmine. Aga sisuline mõtlemine kodutööd tehes projektitegijatega klappis ning nii sai temast taskuhäälingu saatejuht.

Projekti tegevuste käigus valmisid taskuhäälingu episoodid koos lisamaterjalidega ja igal osal olid konkreetsed õpiväljundid, mis olid struktureeritud laiemate teemade alla. Seeläbi andis projekt avaliku, era- ja vabaühenduste sektori professionaalidele ning aktiivsetele kodanikele teadmisi ja oskusi oma tegevuste positiivsete mõjude suurendamiseks ning negatiivsete vähendamiseks. Lisaks on koolitatud taskuhäälingu saatejuhte, et sotsiaalse mõjuga seotud teemade asjatundlik kajastamine saaks hoogu juurde. Täiskasvanuhariduse projekti nähtavust on võimendatud külalisesinejate kutsumise ja sotsiaalmeedia abil.

Head kuulamist!

1x
1x
  • 0.25
  • 0.5
  • 0.75
  • 1
  • 1.25
  • 1.5
  • 2
00:00



Jaga
Kommentaarid