Leo Kunnas: mind hämmastab siiani, kuidas me pärast Krimmi okupeerimist kaitsekulutusi ei suurendanud
(183)„Nüüd meil on vaja teha kõike ja äkki, ja omakorda pole riigimajandus heas seisus, see oli eelmisel kümnendil hoopis paremas seisus, siis poleks olnud mingit probleemi 100-200 miljonit aastas lisaks näpistada,“ rääkis Leo Kunnas Krimmi sõjale järgnevast.
„Umbes 83. aastal hakkasin mõistma, et Nõukogude liit laguneb, millega kaasneb uus kodusõda. Minu eesmärk oli seega astuda Prantsusmaa võõrleegioni, aga mind arreteeriti teel sinna. Tol ajal ma oleks armeest pääsenud, aga tegin väikese annetuse Nõukogude riigikaitse toetuseks kohalikule sõjakomissarile,“ selgitas Kunnas.
„Minu põhiline õppetund Nõukogude armeest oli see, kuidas mitte armeed korraldada,“ rääkis ta. „See on ehk olnud mulle üks olulisemaid õppetunde.“
Leo Kunnas on eesti erusõjaväelane (kolonelleitnant), kirjanik ja poliitik (XIV ja XV Riigikogu liige). Aastal 1984 püüdis ta NSV Liidust põgeneda, aga jäi piiril vahele ja mõisteti vangi. Pärast vabanemist läks ta vabatahtlikuna Nõukogude sõjaväkke, teenis siseväes vangivalvurina. Alates 1992. aastast teenis ta 15 aastat Eesti maaväes. Täna kuulub ta Riigikogus riigikaitsekomisjoni.
Delfi saates „Eriväelase jutud“ räägitakse Eesti vabaduse eest vajaduse korral elu hinnaga seisjatest teisiti, kui oleme meedias tavaliselt harjunud. Endine erioperatsioonide väejuhatuse sõdur Robert Käsper keskendub „Eriväelase juttudes“ kaitseväele, kaitseväelastele ja nendele, kes tegelevad või tegelesid riigi julgeoleku tagamisega. Külalistega sukeldutakse nende teekonda ja mõttemaailma, milleläbi saab avardada enda maailmapilti.