Üheks põnevaimaks ülesandeks oli musta augu pildi kokkupanek. Võistlust juhtinud Kaspar Laksi kinnitusel on tegemist sama tehnoloogiaga, mida kasutavad ka päriselt maailmaruumi uurivad teadlased. „Aga kui meie väljakutsel tuli võistlejatel kihiti laduda 18 pilti, siis päris musta augu pildis on neid kihte miljoneid.“

Kolme ülesande lahendamise järel oli enim punkte kogunud AstraZeneca tiim, kes tagas endale pääsu kevadel toimuvasse poolfinaali.

„AstraZeneca osales sel väljakutsel teist korda, sest teadus on meie DNA’s,“ sõnas AstraZeneca sisekommunikatsiooni juht Kristin Ojamäe. „Kui esimesel hooajal tegime „sooja“, siis sel aastal olime paremini valmis. Lähenesime loominguliselt, proovisime paralleelselt mitut lähenemist, olime kiired, võtsime kaalutud riske, säilitasime rahuliku meele ja uskusime lihtsatesse lahendustesse. Teadus on lahe, igas eas.“

Järgnevatel kuudel toimuvad uute valdkondade väljakutsed. Lisainfo ja registreerimine www.teadusstuudiod.ee/organisatsioonide-valjakutse

Rakett69 Teadusstuudiote organisatsioonide väljakutse toimub juba 3. hooaega. Esimesel hooajal osales võistlusel 10 valdkonna 53 ettevõtet, võitjaks tuli Scandium Kinnisvara. Teisel hooajal võttis väljakutsest osa 9 valdkonna 40 ettevõtet, võitjaks tuli TBD Pharmatech. Sel hooajal on võistlema oodatud 12 valdkonna ettevõtted, poolfinaalid ning finaal toimuvad maikuus 2025.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena