Venemaa, olles kaua eitanud korduvkasutatavate rakettide majanduslikku mõttekust, on nüüd hakanud oma „Кузнечик“ (e.k rohutirts) projekti raames arendama taaskasutatavat raketti Amur. Varasemalt, 2016. aastal, kinnitasid Roskosmose ametnikud, et korduvkasutatavuse majanduslik kasu ei ole nende jaoks ilmne. Samal seisukohal olid toona ka teised riigid, näiteks Euroopa ja Jaapan, kes otsustasid keskenduda ühekordsetele rakettidele.
2017. aastal suutis SpaceX esimest korda Falcon 9 raketti uuesti kasutada, mille peale endine Roskosmose juht Igor Komarov kiitis Muski saavutust ja vihjas korduvkasutatavate komponentide, näiteks mitmekordsete rakettmootorite arendamise võimalusele. Sellest hoolimata ei ole Venemaa viimase seitsme aasta jooksul selles valdkonnas midagi olulist teinud.
2017. aastal avalikustati Amur raketi projekt, mis sarnaneb SpaceX-i Falcon 9-le ja kasutab metaanipõhiseid mootoreid ning plaanides vertikaalset maandumist. Esialgu pidi Amur planeeritud lendu tõusma 2026. aastal, kuid nüüdseks on selle esimene lend edasi lükatud 2030. aasta peale.
Hiljutine uudis Moskvast viitab sellele, et Venemaa kavatseb luua Amur raketi maandumistesti jaoks prototüübi, mida nimetatakse samuti Rohutirtsuks. Prototüübi arendamise eesmärgiks on lahendada Amur raketi vertikaalse maandumisega seotud tehnilised väljakutsed. TASSi andmetel alustatakse Amuri eksperimentaalse etapi ettevalmistustega järgmisel aastal.
SpaceX alustas oma analoogse raketi -mis kandis ka nime Grasshopper ehk Rohutirts- arendamist 2011. aastal ja katsetas seda Texases, McGregori piirkonnas, kus prototüüp saavutas lõpuks 800 meetri kõrguse lennu. Venemaa projekt viitab küll analoogiale SpaceX-iga, ent TASS-i artikkel ei maini kordagi SpaceX-i, andes mõista, et idee pärineb Venemaa inseneridelt.
Praegu on Venemaa umbes 15 aastat SpaceX-ist maas. Lisaks Venemaale on Euroopa Kosmoseagentuur alustanud 2020. aastal sarnase programmi rahastamist ja ka Hiina firmad töötavad juba katsetuste kallal. USA-s on Blue Origin suutnud oma suborbitaalset New Shepard raketti edukalt maandada, ning lähikuudel plaanib ettevõte kosmosesse saata suurema New Glenn raketi, mille esimese astme maandumine toimub drooni peal.