See võib tähendada, et alla 16-aastased noored ei pääseks ligi mitmetele sotsiaalmeediaplatvormidele nagu Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, kuid ka Youtube. Keeld laieneks arvatavasti ühtlasi mitmetele online-videomängudele.

ABC Newsi andmetel piiratakse ligipääs rakendustele, mis vastavad järgmistele tingimustele:

  • Teenuse ainus või peamine eesmärk on võimaldada kahe või enama lõppkasutaja vahelist sotsiaalset suhtlemist internetis;

  • Teenus võimaldab lõppkasutajatel luua sidemeid või suhelda mõne või kõigi teiste lõppkasutajatega;

  • Teenus võimaldab lõppkasutajatel teenuses materjali postitada.

Määratluse kohaselt vastab sellele kriteeriumile lisaks sotsiaalmeediaplatvormidele iga online-mänguvõrgustik, nagu Fortnite, Roblox või PlayStation Network/Xbox Live, kuna need võimaldavad kahe või enama lõppkasutaja vahelist sotsiaalset suhtlust internetis, võimaldada inimestel suhelda ja enamasti ka materjali postitamist teenusele.

Selle rakendamiseni on eeldatavasti veel mõnda aega (ABC andmetel vähemalt 12 kuud) ja seda on ilmselgelt raske kontrollida, kuid kui see vastu võetakse, muudab see täielikult nende veebiplatvormide struktuuri Austraalia suurte ettevõtete jaoks.

Pärast seda, kui peaminister Anthony Albanese esimest korda septembris oma plaanidest teatas, kinnitati neljapäeval, et vanusepiiriks saab 16 aastat.

Kuna mõlemad suuremad erakonnad on suures osas ühel meelel ja valitsuse ametiaja lõpuni on jäänud kaks nädalat, on tõenäoline, et valitsus suudab oma eesmärgi saavutada, milleks on õigusakti vastuvõtmine enne aasta lõppu.

Kuidas seda kontrollima hakatakse?

Vanuse kontrollimise vastutus langeb väidetavalt sotsiaalmeediafirmadele. Samas ei kavatseta reegleid rikkuvaid vanemaid ega lapsi karistada.

Mis puutub silma peal hoidmisse selle üle, kas tehnoloogiahiiud neid meetmeid kasutusele võtavad, vastutab selle eest e-ohutuse voliniku büroo.

Volinik annab välja „regulatiivsed juhised“, milles sätestatakse, milliseid meetmeid platvormid võtma peaks, ja see võib hõlmata mitmeid erinevaid tehnilisi võimalusi.

Kui platvormid nõudeid ei täida, määratakse neile trahv. Trahvi suurus on praegu veel teadmata, kuid valitsus teatas, et kavatseb suurendada praegust ülempiiri.

„Praegu on õigusaktide kohaselt maksimaalsed trahvid alla miljoni dollari. See on palju vähem kui näiteks tarbijakaitseõiguse alusel,“ ütles kommunikatsiooniminister Michelle Rowland.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena