Selle uuendusega saab lihtsalt „report“ nupule vajutada ning öelda, mida näha on, näiteks „tundub, et ees on ummik“.

Google’i rakendus kasutab siis Gemini tehisintellekti, et sõnadest aru saada ja aruanne koostada. Kui öelda midagi ebamäärast nagu „teel on mingi takistus“, võib Waze küsida täiendavaid küsimusi, nagu „kas te saate kirjeldada, mida te näete?“. Vastusest saadud informatsiooni kasutatakse aruande kategoriseerimiseks.

Praegu saab õnnetustest ja takistustest teatada rakenduses nuppude vajutamisel, mis pole alati sõites mugav.

Waze avab sel nädalal beetaversiooni testijatele Androil ja iOSil. Praegu on see saadaval vaid inglise keeles, kuid Waze plaanib seda järgmistel kuudel laiendada enamatele kasutajatele ja keeltesse. Eesti keele lisamine on küll ilmselt kauge tulevik.

Lisaks plaanib Waze selle aasta lõpus hakata üle maailma näitama koolitsoone, et juhid nendes alades ohutumalt sõidaks.

Ühtlasi teeb uuendusi Google’i teine navigeerimisteenus Google Maps. Nende hulgas on täiendatud sõiduridade funktsioon, mis näitab kaardil enne pööret sõiduridades ja näitab mugavamal ajal, millisesse ritta suunduda.

Lisaks sihtkoha ja hoone sissepääsu esiletõstmisele näitab rakendus ka lähedalasuvaid parkimiskohti, parkimiskoha meeldetuletusi ja juhiseid hoone peaukse juurde.

Google Maps laiendab ühtlasi oma teavitussüsteemi, et hõlmata ebasoodsaid ilmastikuolusid, mis sõitu mõjutada võivad, näiteks halb nähtavus, udu, lumi, puhastamata teed või üleujutused.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena