California föderaalkohus nõudis kohtuasja raames, et X avalikustaks investorite nimekirja. Selles nimekirjas on üle saja kirje, sealhulgas isikud finants- ja meelelahutusvaldkonnast ning samuti üks Saudi Araabia kuningliku perekonna liige.

Üks konkreetne fond pälvis aga märkimisväärset tähelepanu: selle personali kuuluvad Vladimir Putiniga tihedalt seotud Venemaa oligarhide pojad.

Täpsemalt on tegemist 8VC Opportunities Fund II-ga. Fondi veebisaidil on töötajate nimekirjas loetletud Denis Aven ja Jack Moskovitš, kes on oligarhide Petr Aveni ja Vadim Moskovitši pojad.

Vene miljardäri ja Alfa Groupi asutaja Petr Avenit kirjeldatakse kui Putini üht peamist portfelli. Tema suhtes kehtivad Venemaale Ukraina sõja tõttu kehtestatud sanktsioonid.

Vadim Moskovitš on oma varanduse teeninud põllumajandustööstuses ja kuulub Putini lähikonda, mistõttu on ka tema suhtes kehtestatud Lääne sanktsioonid.

X ei kommenteerinud neid teateid, kui ajakiri Fortune oma avastusega nendega ühendust võttis. 8VC asutaja Joe Lonsdale aga kommenteeris uudist, pidades seda vastuseks vasakpoolse meedia rünnakule Trumpi toetamise eest. Lonsdale viitas ajakirjas Forbes avaldatud artiklile, milles kirjeldati tema fondi sidemeid Venemaa oligarhide poegadega.

Lonsdale on X-is avaldatud postituses nimetanud Jack Moskovitši ettevõtte staariks. Samuti viitas ta Vadim Moskovitšile kui edukale põllumajandusjuhile Venemaal ja superstaarile. „Ma tunnen teda ja usaldan teda,“ lisas ta.

Lonsdale palkas Denis Aveni väidetavalt Moskovitši soovitusel, sest nad tunnevad teineteist juba lapsepõlvest saati. Nii Aven kui ka Moskovitš keeldusid ajakirja artikli jaoks kommentaare andmast.

Forbes märkis küll oma artiklis, et puuduvad tõendid, mis viitaksid isade seotusele fondiga.

„Ei ole midagi ebaseaduslikku selles, et palgata kellegi sanktsioneeritud isiku poeg. Aga kui te palkate nende lapsi, kellel on põhjendatud kahtlus, et nad toetavad Venemaa režiimi - isegi kui neil võib olla mingil hetkel eraviisiline kahtlus -, siis on parem rakendada hoolsuskohustust,“ ütles endine USA välisministeeriumi sanktsioonipoliitika koordinaator Daniel Fried.

Nende seas, kes reageerisid nendele teadetele, oli Guy Verhofstadt, kes ütles otsesõnu, et Putini käsilased aitasid Muskil Twitterit osta. „See seletab palju: Muski seisukohta Krimmi suhtes, keeldumist ühel hetkel lubada Ukrainal Starlinki kasutada ning toetust Trumpile,“ lisas ta.