Mobiilidest tuli müügile kolm versiooni: Pixel 9, Pixel 9 Pro ja Pixel 9 XL. Kahe viimase erinevus seisneb vaid mõõtudes ja kaalus. Pixel 9 ja Pixel 9 Pro peamised erinevused aga kaamerakomplektis ja RAMis ehk põhimälus.

Kaamerakomplektide erinevus:

Google PÖixel 9 kaamerad

Esimene tunnetus põhimudelit karbist välja võttes oli, et see on oma mõõtuide kohta pisut raske – see kaalub 198 grammi ehk lausa 30 grammi enam kui Samsungi umbes sama suur telefon Galaxy S24. Võib olla just suures raskus tekitas tunde, et see on käes veidi libe ja ei püsi seal hästi.

Telefoni tagapind on kaetud Corningu uusima ja vastupidavaima Gorilla Glass Victus 2 ekraaniklaasiga. Ja see on valitud mitte matt vaid läikiv, nagu klaas. Seadmete välisnurgad ja metallist ümbrissaam näevad välja äravahetamiseni samasugused nagu uusimad iPhone’id ja Samsungid.

Nagu täpselt samasugune ka täiesti lame ekraan, millel tipptelefonidele omane värskendussagedus (kuni 120 Hz), resolutsioon ning pikslitihedus. Ekraani allaossa on integreeritud ka väga hästi toimiv sõrmejäljeluger.

Mis mind isiklikult selle seadme puhul kõige enam kulmu kergitama pani, oli parema külje nuppude paigutus.

Pixeli telefonidel on power-nupp helijuhtimisnuppudest kõrgemal

Mulle arusaamatul põhjusel ei ole seal enam pöidlale lähim nupp seadme lukustamisnupp vaid helitugevuse muutmise oma. Sellise paigutuse loogika viitaks justkui sellele, et inimesed tahavad märksa enam telefoni helitugevust muuta kui seda sisse ja välja lülitada. Mis on muidugi täiesti vale. Seega tuleb igal korral, mis soovid mobiili ekraani avada, küünitada oma põral üle helinuppude – suurema seade puhul on see võimalik vaid siis, kui haarata seade pihku mitte alt vaid keskosast.

Kaamerad

Mis puutub kaameratesse, siis põhimudelil on nende komplekt kaheliikmeline (50 Mpix + 48 Mpix ülilainurk) ning suurematel kolmeliikmeline (50+48+48). Esimesel on m aksimaalne suum 8-kordne, teistel 30-kordne.

Kaamerakomplekti disain on küll jõuline, ent väga hästi lahendatud selles osas, et et kui seade lauale asetada ja sellel vahel toksida, siis ei kuku see laual kõikuma.

Üks stiilinäide suumimata ja maksimaalse suumiga pildist (Pixel Pro XL) kusagil Hiiumaal:

Hiiumaa

Hiiumaa suurendatud käbi

Lisaks veel üks tavavõte Pixel 9 põhiversiooniga:

Pixel 9 kaameraproov

Kõik kolm versiooni on vee- ja tolmukindlad (IP68), kõigil neil on 5G tugi ja NFC, peal uusim Android 14 tarkvaraplatvorm.

Paha on tarkvara poolelt see, et kasutajalt võetakse avaekraanilt rohkelt ruumi ja vabadust ära. Ekraani allakülge on kinni keevitatud hiigelsuur Google’i otsingukast ning ülaossa kaks rida enda alla võttev kellaaeg – pehmelt öeldes jabur ruumiraiskamine.

Seadmed on aga täis Google’i uusimat AI-põhist tarkvara. Sellest kirjutame järgmisel nädalal lähemalt.

Tooteid müüvad Eestis ametlikult Telia ja Euronics. Hinnad on krõbedast krõbedamad: alates 1029 eurost ja lõpetades 1729 euroga.