The Timesi andmetel lõid Great Valley põhikooli õpilased vähemalt 22 võltsitud kontot, mis kehastasid umbes 20 õpetajat solvaval viisil. Võltsitud kontodelt jagati näiteks rassistlikke ja homofoobseid postitusi kui ka postitusi, mis fabritseerisid seksuaalseid suhteid õpetajate vahel. Samuti jagati videoid, mis viitasid pedofiiliale.

Pennsylvania keskkooli direktor Edward Souders ütles lapsevanematele e-kirjas, et võltsitud kontode loojate arv oli tõenäoliselt väike. Samas jõudsid videoid näha ja kommenteerida sajad õpilased. Õnneks kiirustasid teised aga vastutustundlikult väärkäitumisest teatama, ütles Souders.

Mõned õpilased väitsid, et grupirünnak oli nali, mis läks liiga kaugele. Teatud kontod, mis õpetajaid kehastasid, tegid healoomulisi postitusi, teatas The Times, kuid teised kontod ohustasid lugupeetud õpetajate mainet.

Võltsitud kontode loomisel kasutasid õpilased muuhulgas fotosid õpetajate perekondadest, mis õpetajad olid oma klassidesse kaasa toonud. Mõnel juhul otsisid nad õpetajatest pilte internetist.

Koolipiirkonna juht kinnitas, et rünnakule otsitakse õiguslikke vastumeetmeid. Siiski saadi teada, et võimalused on kitsad, kuna kohud üldiselt kaitseb õpilaste õigust sõnavabadusele väljaspool kooli, kui see just teisi ei ähvarda ega kooli tööd ähvarda.

Selle asemel kõrvaldas põhikool mitu õpilast õppetöölt ning korraldas õpilastele ja lapsevanematele küberkiusamise infotunni.

Mõned õpetajad kõhklevad nüüd, kas kutsuda tunnis korrale õpilasi, kes käituvad klassis halvasti. Teised ütlesid, et õpetamise jätkamine on olnud keeruline.

„See oli nii masendav,“ ütles koolis 14 aastat õpetanud Patrice Motz. „Ma ei suuda uskuda, et ma ikka veel seda tööd teen.“

See intsident on esimene teadaolev omalaadne grupiviisiline TikTok-rünnak, mille õpilased oma õpetajate vastu Ameerika Ühendriikides täide viinud on. See on märkimisväärne eskaleerumine selles, kuidas õpilased õpetajaid sotsiaalmeedias kehastavad, kiusavad ja ahistavad õpetajaid. Seni on õpilased kehastanud enamasti ühte õpetajat või direktorit korraga.