Ettevõte kavatseb Apple Intelligence AI-süsteemi saadavaks teha 2025. aasta kevadel koos iOS 18.4 süsteemiuuendusega, raporteerib Bloombergi ajakirjanik Mark Gurman.

Tehisintellekt integreeritakse Sirisse, mis peaks selle abilise võimekust märkimisväärselt parandama. Verge’i sõnul saab võime näiteks otsida üles kasutaja ID-kaardi tuhandete piltide seast galeriis või kopeerida juhiloa numbri, et seda internetis ankeeti sisestada.

Üksikasjad peaks selguma kõige varasemalt sügisel, kui Apple mõningaid nendest funktsioonidest lisama hakkab. Sügiseks on oodata muuhulgas ChatGPT integreerimist iOS-süsteemi ja Siri võimekust anda kasutajale elementaarset IT-tuge.

Ettevõte on ametlikult teatanud vaid mõnedest funktsioonidest, mis nüüd sügisel saabuvad. Nende hulgas on Writing Tools – mis saab pikki tekste (nagu loengud või sõnumid) kiiresti kokku võtta –, uued kohandatavad Genmojid, Image Wand – mis saab joonistustest luua sümboleid, graafikuid või valemeid – ning kohandatud videote loomine.

Algsete teatete kohaselt saabub tehisintellektisüsteem iPhone’i, iPadi ja Maci, kuid hiljutiste teadete kohaselt on seda plaanis kasutada ka Vision Pro peakomplektis.

Apple Intelligence saab algul olema tasuta teenus, kuid ettevõtte pikaajaline plaan on muuta see tasuliseks. Gurman spekuleerib, et see võib olla Apple Intelligence+-i näol, mis oleks lisafunktsioonidega teenus, mille eest makstaks igakuiselt, sarnaselt iCloudile.

Apple’i plaan tehisintellektiga hõlmab internetis levivate teadete andmetel endas ühtlasi AirPodse, millel on sisseehitatud kaamerad ja liikumistuvastus. Gurmani sõnul võivad need sarnaneda Meta Ray-bani prillidele. Funktsioonide seas võib olla AI võimekus tuvastada ümbrust ning aidata kündimisel navigeerida. Sellised AirPods Prod võivad tulla aga alles kahe generatsiooni pärast.

Kevadel tuli teateid Apple’i võimalikust koostööst Metaga tehisintellekti vallas, kuid nüüdseks on selgunud, et need läbirääkimised ei kandnud vilja. The Wall Street Journali teatel otsib firma praegu koostööpartnerit Hiina firmade seast, kuna ChatGPT pole seal saadaval.