„42-aastane mees lõi väidetavalt võltsitud tasuta Wi-Fi-ühenduspunkte, mis jäljendasid seaduslikke võrke, et koguda nende abil ekslikult ühendatud pahaaimamatute ohvrite isikuandmeid,“ ütles Austraalia föderaalpolitsei (AFP) eelmisel nädalal avaldatud pressiteates.

Amet ütles, et kahtlustatavale esitati süüdistus mais 2024 pärast seda, kui ta alustas uurimist kuu aega varem pärast seda, kui lennufirma teatas, et tema töötajad tuvastasid riigisisese lennu ajal kahtlase WiFi-võrgu.

Tema pagasi läbiotsimise tulemusena konfiskeeriti 19. aprillil kaasaskantav juhtmevaba juurdepääsu võimaldav seade, sülearvuti ja mobiiltelefon. Ta arreteeriti 8. mail pärast seda, kui tema kodus täideti läbiotsimismäärus.

Väidetavalt on isik korraldanud Wi-Fi rünnakuid erinevates kohtades, sealhulgas Perthi, Melbourne’i ja Adelaide’i siselendudel ja lennujaamades, et imiteerida legitiimseid Wi-Fi võrke.

Kasutajad, kes üritasid tasuta võltsvõrguga ühendust luua, pidid sisestama oma e-posti aadressi või sotsiaalmeedia volitused veebilehe kaudu.

„Kogutud e-posti ja salasõna andmeid võis kasutada, et pääseda ligi isiklikumatele andmetele, sealhulgas ohvri võrgukommunikatsioonile, salvestatud piltidele ja videotele või pangaandmetele,“ ütles AFP.

„Tasuta Wi-Fi võrguga ühendumiseks ei tohiks olla vaja sisestada mingeid isikuandmeid -- näiteks logida sisse e-posti või sotsiaalmeedia konto kaudu,“ ütles AFP lääne komando küberkuritegevuse detektiivinspektor Andrea Coleman.

„Kui soovite siiski kasutada avalikke Wi-Fi levialasid, installige oma seadmetesse usaldusväärne virtuaalne privaatvõrk (VPN), et oma andmeid interneti kasutamisel krüpteerida ja turvata.“