Riigi kontrolli all olev meedia kajastas eile ministeeriumi üleskutset kodanikele lõpetada sõjaliste rajatiste asukohtade märkimine kaartidele ja sõjaliste teemade arutamine veebifoorumites.

„Nende ülemeremaade spiooniagentuuride varjatud meetodid ja kavalad strateegiad käivad tavainimese kujutlusvõimest üle. Nad mitte ainult ei toetu kõrge eraldusvõimega kaugseiresatelliitidele, et jälgida kogu meie territooriumi ilma pimealadeta, vaid kasutavad ka professionaalset analüüsi ja tavaliste netimeeste tahtmatut sekkumist, et avada uus tee luureandmete saamiseks,“ kirjutati meediakanalis.

„Ootamatu on see, et mõnest inimesest on alateadlikult saanud „juhtkoerad“, kes osutavad oma igapäevases võrgutegevuses luuresatelliitidele, lekitades tahtmatult riigi julgeolekuga seotud võtmeteavet,“ seisab teates.

„Kõik see on avanud välisjõududele võimaluse piiluda Hiina peamistesse saladustesse, mis seab riigi julgeolekule enneolematuid väljakutseid,“ märgitakse aruannetes.

Hiina internetimaastikul toimus nädalavahetusel teisigi intsidente. Suuremad sotsiaalmeediaplatvormid nagu WeChat, Douyin ja Weibo teatasid kõik vihakõne mahasurumisest pärast intsidenti, kus Suzhou linna Jaapani kooli lapsi vedavat bussi ründas noaga vehkiv mees. Hiina bussijuht Hu Youping kaitses Jaapani perekonda, kuid sai surmavaid haavu. Teda nimetati rahvuskangelaseks ja tema auks heisati lipud.