Huawei reklaamib neid juhtmevabu kuulareid kolme peamise argumendiga: intelligentne mürasummutus, tugeva bassiga kõrgekvaliteediline heli ja märkimisväärne 35-tunnine aku kestvus. Tuleb nõustuda, et tegemist ei ole vaid suusoojaks öelduga, vaid nendel väidetel on tõsi taga.

Mürasummutusele on Huawei oma FreeBuds 6i puhul pannud tõesti lõviosa rõhust. Huawei sõnul jälgib klappide tarkvara väliskeskkonna müra iga 2,6 mikrosekundi järel ja kohandab oma parameetreid umbes sekundi jooksul, et kvaliteetne mürasummutus ei katkeks ühelgi ajahetkel. Ja see tõesti ei katke.

Pärast tööpäeva lõppu kontoriuksest välja astudes satud hoobilt kärarikkasse linnaruumi, kus inimeste jutt, kajakate kisa ja trammiliinide vilin täidavad suure osa kuulmisulatusest. Sellest eraldumiseks olen varem teiste tootjate klappe kasutades pidanud panema käima muusika ning keerama selle paar nõksu valjemaks, et taustamüra esile ei tikuks. FreeBuds 6i puhul seda aga tegema ei pea. Piisab vaid klappide kõrva asetamisest ja kui mürasummutuse funktsioon on aktiveeritud, siis muundavad klapid kogu linnaruumi müra ühtlaseks imevaikseks suminaks, mis laseb meeltel puhata. Eriti võimsat efekti kogesin vihmasel päeval, kus mürasummutuse lahendus muutis paduvihma ja vihmase liikluse helid justkui üksikuteks kraanist tilkuvateks veepiiskadeks. Kui panna klappides käima veel ka muusika, tekib suisa ebamaine tunne, sest kuigi võid viibida tipptunnil keskse magistraali ääres, oleks kuulmismeel justkui kuskil kaugel mujal.

Säti helivalikud enda maitsele sobivaks

Kuigi mürasummutuse funktsioon avaldab muljet, valitakse kõrvaklapid siiski eelkõige nende heliliste omaduste järgi. Olgu tegu kas mõnusa suvehiti, rütmika funk-loo või melanhoolse retrokaga, muudavad selle dünaamiliseks põnevad bassikäigud ja basstrumm, mille mahamängimiseks on vaja tasemel bassisüsteemiga klappe. Selles osas vastab FreeBuds 6i täielikult ootustele ning täidab ka suurimate bassinautlejate soovid. Uued 11 mm neljamagnetilised dünaamilised draiverid ja nendele omistatud Hi-Res Audio ehk kõrge eraldusvõime sertifikaat tagavad, et klapid on võimelised tekitama kuni 14 Hz tugevust bassi.

Ent need on pelgalt numbrid, mis täit pilti ette ei mana. Kuigi sõnade abil on raske bassisüsteemi võlu edasi anda, võib FreeBuds 6i bassivõimekust võrrelda tundega, nagu oleksid live-kontserdil peakõlari läheduses, ent siiski mugaval kaugusel, et detsibellid häirivalt kõrgele ei kerkiks. Parima kuulamiskogemuse saamiseks soovitan tõmmata telefoni Huawei AI Life’i rakenduse, kust saad aktiveerida mürasummutuse režiimi, mis aitab bassisagedusi kõige efektiivsemalt esile tuua. Lisaks on võimalik samaaegselt aktiveerida ka režiim bass boosted, kui on soov nautida oma parimas mahlas näiteks mõnda tummist DnB lugu.

Kuid rakendusel on teisigi funktsioone peale bassi võimendamise. Vaikimisi on sätestatud baasseadistus (default mode), aga valida saab ka näiteks režiimide treble boost ja voices vahel, millest viimast on eriti hea kasutada selliste maailmatasemel vokalistide nagu Adele ja tema kõrgete nootide kuulamiseks. Mürakontrolli sektsioonist saab mürasummutuse asemel valida ka režiimi awareness, mille kasutamisel ulatub väliskeskkonnas toimuv natuke rohkem kõrva, kuid mis pakub siiski tasemel helikvaliteeti.

Tippkiirusel joostes klapid kõrvast ei kuku

Kõrvasiseste juhtmevabade klappide puhul on üheks tähtsaks omaduseks nende mugavus. Klapid võivad küll väga head häält teha, kuid kui need ikkagi liikumisel kõrvas ei püsi, siis pole sellest suurt kasu. Seetõttu on hea, et FreeBuds 6i klappidel on otsas silikoonist kõrvaotsikud, mis on karbis kaasas kolmes erinevas suuruses. Vahetasin enda M-suuruses otsikud kohe alguses mugavalt S-i vastu ja pärast seda ei pidanud kordagi muretsema, ega klapid kõrvast välja ei kuku.

Eriti tänuväärt oli see siis, kui olin parajasti sportimas. Kuna tegelen pallimänguga, kus mänguolukorras tuleb sörkjooksu kombineerida spurtide ja isegi 100% sprindiga, siis meeldib mulle ka ise metsarajal oma jooksutempot varieerida ja erinevatel kiirustel joosta. Seetõttu oli mulle positiivne üllatus, et ka maksimaalsel kiirusel joostes püsisid klapid peas selliselt, nagu oleksin diivanil liikumatult muusikat kuulamas. See väärib mainimist ja isegi rõhutamist, sest mitmete teiste (eelkõige ilma silikoonist kõrvaotsikuteta) klappide puhul olen täheldanud, et need kipuvad pärast mõne kilomeetri läbimist – rääkimata sprintjooksust – kõrvas liikuma ja lausa kõrvast välja kukkuma.

Samuti sobivad klapid hästi teiste treeningutüüpide puhul. Näiteks ka treeningmatil kõhulihaseid ja kätekõverdusi tehes püsisid FreeBuds 6i klapid mugavalt kõrvas ning võimaldasid kuulata ilma katkestusteta oma üles kütvaid lemmikuid rock- ja EDM-palasid, mis loovad füüsilise pingutuse tegemiseks alati sobiva meeleolu ja õhkkonna.

Võimas aku ja kiire laadimine

Juhtmevabade kõrvaklappide puhul ei saa üle ega ümber aku kestvusest. See on väga tähtis, sest pikemale retkele minnes peame toetuma sellele, et klapid koos korpusega kestaksid ka ilma toiteallikata mugavalt kaua. FreeBuds 6i lubab, et täislaetud korpusega saab klappe kasutada järjest märkimisväärsed 35 tundi. Ehkki minuti ja tunni pealt ma seda lugema ei hakanud, tuleb tõdeda, et umbes nädalase kasutamise jooksul pidin mina keskmises mahus muusika kuulajana klappe laadima vaid ühe korra.

Samuti kõneleb üks Huawei müügiargumente kiirest laadimisest – FreeBuds 6i klappide kümneminutiline laadimine lubavat lausa neljatunnist kasutamist. Seda sain ka omal käel tunda, kui panin umbes 25 minutit enne metsa jooksutiirule minekut klapid koos korpusega laadima ning täheldasin, et selle ajaga laadis korpus täis umbes 45% akust. Selline laadimisvõimekus annab klappidele juurde veel ühe tugeva eelise – paindlikkuse elada hetkes ning teha plaane käigupealt, võttes vaid veerand tundi selleks, et kõrvaklappidele korralik eluvaim sisse laadida.

FreeBuds 6i kätkeb endas ka mitmeid teisi kasulikke lahendusi, näiteks võimekuse olla samal ajal seotud kahe erineva seadmega. Üldine seadmetega ühendamine on tehtud samuti väga mugavaks – uue seadmega ühendades on vaja hoida paar sekundit all korpusel asetsevat valget nuppu, seejärel teha ühendamistoimingud oma läptopis või telefonis. Kokku 5–10 sekundiga on võimalik edukalt luua kõrvaklappidega ühenduvus olenemata sellest, kas kasutad Androidi või iOS-i tarkvaral baseeruvat seadet.

Loe rohkem FreeBuds 6i kohta siit.

Jaga
Kommentaarid