„See oli tegelikult minu jaoks valus kuulata selliseid uudiseid, et kui paljud inimesed on seoses Ukraina sõja ägenemisega omale Hispaaniasse kortereid ostnud - nii igaks juhuks. Meid on seal juba rohkem kui Soomes eestlasi,“ avaldas Tamm meelt. „Ma mõtlesin, et see ongi kõige õigem hetk näidata, et mul pole Hispaanias korterit, et ma olen kaitseväeohvitser.“

Raivo E. Tamm on üldiselt inimestele tuntud kui näitleja, kellel on selja taga enam kui 100 lavastust, kuid täna tunnevad teda paljud ära rollides Allan peterson ja baarmen Illar. Tänaseks on tema teekond viinud ta teenima kaitseväkke, küberväejuhatuse tsiviil-militaarkoostöö ehk CIMIC staabiohvitser.

Kaitseliitu astus Tamm 2003. aastal. Ta on kuulunud Tallinna maleva Nõmme malevkonda aastatel 2003–2010 ja uuesti 2023. aastast. Aastatel 2010–2023 oli ta Jõgeva maleva sõja-aja-staabis tsiviil-militaarkoostöö ohvitser. Ta on leitnant ja Eesti Reservohvitseride Kogu liige aastast 2004.

Raivo E. Tamm kuulus aprillist 2019 kuni septembrini 2023 erakonda Isamaa ning aastatel 2019–2023 oli XIV Riigikogu liige.

Delfi saates „Eriväelase jutud“ räägitakse Eesti vabaduse eest vajaduse korral elu hinnaga seisjatest teisiti, kui oleme meedias tavaliselt harjunud. Endine erioperatsioonide väejuhatuse sõdur ja praegune Combat Ready koolitaja Robert Käsper keskendub „Eriväelase juttudes“ kaitseväele, kaitseväelastele ja nendele, kes tegelevad või tegelesid riigi julgeoleku tagamisega. Külalistega sukeldutakse nende teekonda ja mõttemaailma, milleläbi saab avardada enda maailmapilti.

Logi sisse ja/või hakka Delfi Kogupaketi tellijaks, et vaadata täispikka saadet või kuulata seda podcast’ina!