Teadlased püüavad leida viisi globaalse soojenemise peatamiseks. Ajakirjas Nature Microbiology avaldatud artiklis leitakse, et levinud vetikatüüp võib selles võitluses aidata.

Hiina, Suurbritannia ja Portugali bioloogide meeskond, kes uuris Pelagophyceae alamklassi vetikaid, märkas nende võimet toota ainet nimega dimetüülsulfoniopropionaat (DMSP). Seda eritavad aktiivselt mere mikroorganismid, et kaitsta vee soolsuse, temperatuuri ja rõhu järskude muutuste eest. Nüüd selgub, et ka vetikad on võimelised seda tootma. DMSP on dimetüülsulfiidi (DMS) allikas – just see gaas tekitab iseloomulikku „mere lõhna“. Kui see gaas atmosfääri satub, aitavad selle oksüdatsiooniproduktid kaasa pilvede tekkele, mis omakorda peegeldavad osa päikesekiirtest tagasi kosmosesse, kaitstes sellega planeeti kuumenemise eest.

Uuringu autorite sõnul muudab nende töö arusaama looduse poolt toodetud DMSP kogustest ja vetikate rollist selles protsessis, mis omakorda võimaldab neid kasutada globaalsete kliimakriiside ennetamiseks.