Alustame saadet ridamisi kurbade uudistega - teedeehituse jaoks mõeldud raha on läbi aegade väikseim, peaaegu sama kurvad on ka aprillikuu automüüginumbrid.

Eelarveliste puudujääkide tõttu jääb rallikalender hõredamaks Võru ralli võrra, hõredamaks on jäänud ka Vanasadama trammiliini ehituse tõttu trammiliiklus. Kuna suvi on ametlikult käes, jõustusid Pärnus uued, kallimad parkimismäärad.

Juba mõnda aega on käinud tants platvormitöö direktiivi üle - mis loom see täpsemalt on ja kui paljusid inimesi see mõjutab?

Värske jäätmeseaduse muudatus puudutab ka autoomanikke, täpsemalt rehvide ära andmist - kaob piirang, mille kohaselt iga inimene võib tasuta ära anda vaid 8 rehvi aastas. Positiivne!

Automaksu rindel kaalutakse nüüd tasu iga omanikuvahetuse eest - ka riigisiseselt. See tähendaks küll registreerimistasu vähendamist, kuid esialgsete arvutuste kohaselt tooks siiski riigikassasse eelnevalt plaanitust 50% rohkem raha.

Indrek käis Riia autonäitusel ja jagab vahetuid muljeid. Ühel väga olulisel visiidil on ka Hiina riigipea Xi Jinping. Mida võib ta saada loota ning mida see Euroopale tähendab?

Ühe olulise Hiina-visiidiga sai maha ka Elon Musk, kes saavutas kokkuleppe kohaliku tehnoloogiahiiu Baiduga. Kuigi varasem koostöö oli neil niigi käimas, loodab Musk uute arengute toel ka Hiinas Full Self Drivingu käima tõmmata. Kuid mingis mõttes värvib ta end sedasi nurka kinni. Miks?

Nädala proovisõiduauto on Volvo EX30. Stuudios on autoajakirjanikud Indrek Jakobson ja Veli V. Rajasaar. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki- ja Instagrami-lehte, kus saab meile jätta kuulajakirju ja tagasisidet. Head kuulamist!

1x
00:00