Füüsiku ning „Rakett69“ saatejuhi Aigar Vaigu sõnul tuleb finaal tõeliselt pingeline ning põnev – võistlejatel tuleb ehitada rakett, mis lendaks võimalikult kõrgele. „Taolise raketi ehitamine oli finaalsaate ülesanne ka kõige esimese „Rakett 69“ hooaja lõpus“ lisab Vaigu. „Kuidas Andri ja Rudolf selle nutikust ja tehnilisi teadmisi nõudva väljakutsega hakkama saavad, selgub juba laupäeva õhtul – üks neist lennutab end igal juhul silmapaistvale esikohale.“

Ehitatav raketisüsteem peab koosnema kolmest funktsionaalsest osast: stardiplatvormist, raketist ja langevarjust ning kütusena tohib kasutada vaid vett ja õhku. Mõlemal võistlejal on võimalik teha kolm katset ning arvesse läheb parim tulemus. Raketi ehitamiseks on finalistidel aega kaks päeva ning Eesti Teadusagentuuri poolt välja pandud 15 000-eurose teadusstipendiumi pälvib võistleja, kelle rakett lendab kõrgemale.

Finalistid said võistluseks panna kokku tiimi seekordsetest raketlastest. Rudolfi meeskonnas löövad kaasa Mihkel Rannut, Aaron Unt ja Oskar Pukk ning Andri võidupüüdlusi toetavad Jaagup Jagomägi, Juljus Putrinš ja Ants Erik Nõmper.

Võistlejaid nõustab finaali ajal Tarkade Klubi, kuhu kuuluvad Eesti Energiast juhatuse esimees Andrus Durejko ja arendusjuht Ragle Raudsepp, Elektrilevist juht Mihkel Härm, ja liitumiste valdkonnajuht Marii Uduvee. Lisaks löövad kaasa Rakett69 6. hooaja finalist ja erilahenduste insener Gregor Randla ning füüsikaõpetaja ja Rakett69 1. hooaja võitja Juhan Koppel.

Finaalsaates antakse välja ka muud auhinnad. HK Unicorn Squadi parima tüdruku tiitel ning sellega kaasneva 6000 euro suuruse preemia võitja on juba selgunud, selle pälvis Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Violeta Jürgens. Finaalsaates antakse HK Unicorn Squadi poolt välja ka 6000 euro suurune preemia silmapaistvaimale raketlasele. Samuti on LHV välja pannud 5000 euro suuruse preemia esikoha saavutanud raketlast enim mõjutanud õpetajale ning Samsung premeerib teise koha saanud võistleja väljavalitud õpetajat.

Võistluse kolm parimat – Jaagup Jagomägi, Andri Türkson ja Rudolf Kivi – saavad ilma katseteta õppima asuda Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli või Eesti Maaülikooli vabalt valitud erialale.

Teadusvõistluse „Rakett 69“ finaal on eetris laupäeval, 20. aprillil kell 19.30 Eesti Televisioonis. Kogu senine hooaeg ja ka eelmised hooajad on järelvaadatavad Jupiteri portaalis  https://jupiter.err.ee/1038463/rakett-69.