Esimeses ülesandes oli kolme parima raketlase - Jaagupi, Andri ja Rudolfi - ülesandeks valmis meisterdada skulptuur, mis mahuks etteantud kasti ja kataks vajalikud avaused. Selleks oli neile antud värviline puitmaterjal, papp, värviline paber, kinnitusvahendid, tööriistad, grilltikud, traat, jäätisepulgad, kohvipulgad ja kuum liim. Lahenduse leidmiseks tuli teha täpsed arvutused, vajalikud lõiked ning oma tööd pidevalt kontrollida. Nii Andri kui ka Jaagup käisid oma lahendusi katsetamas, kuid esimestel kordadel ei mahtunud nende loodud skulptuur kasti sisse. Seejärel valmis Andril lahendus, mis täitis kõik vajalikud nõudmised ning ta pääses esimesena finaali.

Teises ülesandes oli Jaagupi ja Rudolfi ülesandeks tuvastada, millistest värvidest koosnesid ette antud lõuendil olevad toonid ning neid võimalikult täpselt kopeerida. Selleks, et protsess oleks korratav ka kellelgi teisel peale nende enda, tuli luua „retsept“ koopiavärvide loomiseks. Tuli segada, katsetada, mõõta ja olla eriti täpse silmaga. Peale äärmiselt põhjalikku analüüsi selgus, et täpsemad toonid suutis kokku segada Rudolf, kes oli seega teine finalist.

Kunstisaalis hindasid võistlejate tegutsemist füüsik Aigar Vaigu, tüdrukute tehnoloogiaringi HK Unicorn Squad tegevjuht Liis Koser ning Akzo Nobel Baltics AS tehase juht Kaido Näpsi.

Stuudiot kaunistasid kodumaise kunstniku Toomas Kuusingu tööd.

„Rakett69“ teadussaate võitjat ootab Eesti Teadusagentuuri poolt 15 000 euro suurune teadusstipendium. Tüdrukute tehnoloogiaring HK Unicorn Squad on pannud välja rahalised auhinnad parimale tüdrukule ja silmapaistvaimale raketlasele, kes pälvivad mõlemad 6000 eurot. Ka sel hooajal tunnustab LHV Pank võitjat enim positiivselt mõjutanud õpetajat 5000 euroga.

Saatesarja kolm parimat saavad õppima asuda Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli või Tallinna Ülikooli vabalt valitud erialale.

„Rakett69“ saatesari valmib Eesti originaalformaadi põhjal Eesti Teadusagentuuri ja Vesilinnu koostöös. Saatesarja kaasrahastab Eesti Teadusagentuur Euroopa Liidu toel läbi tegevuse „Teaduskommunikatsioon ja teaduse populariseerimine (TeaMe 3.0)“. Teadusvõistlus alustas ETV ekraanil esmakordselt 2011. aastal.

„Rakett69“ finaal on eetris laupäeval, 20. aprillil kell 19.30 Eesti Televisioonis. Kõiki seniseid episoode saab järele vaadata Jupiteri portaalist.