„Aitab kasvatada sõjaväge 125 000 mehe võrra.“ Kuidas hakkab sõda mõjutama Ukrainas ebapopulaarne mobilisatsiooniseadus?
Kuidas hakkab mõjutama uus seadus välismaal viibivaid Ukraina mehi?
„Mõni räägib, et Ukrainas on vaja sisse seada sõjaväekohtud ning tõrkujad ja rikkujad maha lasta. See on absurdne, uskuge mind, inimest on väga raske tappa. See on ebameeldiv tegevus, eriti kui inimene vastupanu ei osuta. Lahingus vastase tapmine on lihtsam – pole küsimustki. Aga hakata niimoodi inimesi tapma poleks ressursside kasutamise mõttes tõhus ja oleks lihtsalt jube.“
Ülemraada võttis lõpuks vastu mobilisatsiooniseaduse, mis on viimastel kuudel olnud Ukraina ühiskonna jaoks kõige põletavam teema. Neljapäeval vastu võetud seadus peaks mobilisatsiooni tugevdama, ent samas avaldatakse juba praegu arvamust, et uus seadus sellega toime ei tule. Igal juhul karmistatakse sõjaväekohustuslaste üle arvestuse pidamise korda, karmistatakse sõjaväest kõrvalehoidjate karistusi ja täpsustatakse varasemaid mobilisatsiooni puudutavaid sätteid. Enne seaduse vastu võtmist tekitasid Ukraina ühiskonnas pahameelt sõjaväelaste demobiliseerimise sätete eelnõust väljajätmine ja see, et seadus ei kohusta sõjaväelasi rindel roteerima.