LKF-i juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul on olukord liikluses jätkuvalt halb ja ei näita paranemise märke. „Võrreldes eelneva aastaga on liikluskindlustuse juhtumite arv sama kõrgel tasemel, kogukahju suurenes aga kolme protsendi võrra. Keskmine Eestis liikluskahju on nüüd 2100 eurot,“ märkis Piirsalu.

Kõigist liikluskindlustuse juhtumitest enim ehk 39 protsenti juhtus mullu parklates, kokku 13 500 juhtumit kogukahjuga 17 miljonit eurot. Parkimisõnnetuste arv on olnud kasvutrendis viimased kümme aastat.

2023. aastal kasvas kolme protsendi võrra kokkupõrgete arv möödasõidul, reastumisel ja sõidurajalt kõrvale kaldumisel. Neid juhtumeid oli 3500 kogukahjuga 10 miljonit eurot.

Piirsalut teeb murelikuks, et kokkupõrgete arv möödasõidul, reastumisel ja sõidurajalt kõrvale kaldumisel on kasvanud. „Need liiklusõnnetused juhtuvad ennekõike suurtel kiirustel ja nende tagajärjed on rasked, sest lisaks auto kahjustustele saavad tihti vigastada ka inimesed,“ ütles ta.

Liiklusõnnetustest 17% moodustasid tagant otsasõidud, 13% kokkupõrked ristmikul, 11% asja, ehitise või rajatise kahjustamised ning 10% kokkupõrked möödasõidul, reastumisel või sõidurajalt kõrvale kaldumisel.