Tõenäoliselt panevad elevandid üksteisele nimesid, mida nad suhtlemisel kasutavad. Sellest annavad tunnistust uue, varem teadusajakirjanduses avaldatud, kuid teaduspublikatsioonide reeglite järgi veel eelretsenseerimata uuringu tulemused, kirjutab Independent.

Keenia savannis elevantide käitumist uurinud teadlased märkasid, et elevandid pöörduvad üksteise poole kindlate helide abil. Algul arvasid teadlased, et see on sarnane delfiinide ja papagoide seas levinud käitumisele, kui jäljendatakse selle häält, kelle poole pöördutakse. Tähelepanekud aga näitasid, et see pole nii.

Teadlased analüüsisid 527 madalsageduslikku heli elevantidelt Põhja-Keenias asuvas Samburu ökosüsteemis ja 98 heli Keenia lõunaosas asuvas Amboseli rahvuspargis. Analüüs tuvastas spetsiifilise sumina, mida elevandid kasutavad konkreetsete kaaslaste poole pöördumiseks. Pealegi oli erinevate sugulaste pöördumine sama elevandi poole väga sarnane.

Selle tulemusena jõudsid teadlased järeldusele, et nad saavad „abonendi“ täpsemalt tuvastada heli struktuuri järgi.

Kokku suutsid teadlased leida 119 ainulaadset pöördujat ja rekonstrueerida konkreetsed pöördumised 17 elevandi poole. Katse käigus reageerisid elevandid aktiivsemalt salvestatud ja taasesitatud pöördumisele, mis oli mõeldud neile, kui reprodutseeritud pöördumisele teise elevandi poole.

Teadlased usuvad, et nimede omamine võimaldab elevantidel tõmmata konkreetse isendi tähelepanu ja parandada nende karja omavahelist koordinatsiooni, kui nad lähevad koos ressursse otsima ning paiknevad üksteisest eemal.