Uue T-Crossi valikus on kolm turboga varustatud bensiinimootorit (TSI). Need arendavad vastavalt 70 kW (95 hj), 85 kW (115 hj) ja 110 kW (150 hj).

Varustustasemeid on kolm: Life, Style (elegantne) ja R-Line (sportlik). Saadaval on ka kolm uut kerevärvi: Grape Yellow, Clear Blue Metallic ja Kings Red Metallic.

Tagaistet saab liigutada 140 mm ulatuses. Kui kõik istmed on hõivatud, on T-Crossi pakiruumi maht 385-455 liitrit täidetuna tagaistme seljatoe kõrguseni. Kui tagaistmete seljatoed alla klappida (60:40 jaotuses), tekib sileda põrandaga pakiruum, mis mahutab kuni 1281 liitrit. Pakiruumi pikkus tagant ette on sellisel juhul 2398 mm.

Volkswagen on suurendanud märkimisväärselt T-Crossi veotiisli lubatud koormust endiselt 55 kg-lt 75 kg-ni. Lisandunud 20 kg suurendab maksimaalselt koormust, mida tohib vertikaalselt rakendada eemaldatavale kärukonksule. Seetõttu saab uue T-Crossiga vedada ka raskemat järelhaagist. Samas on suurendatud ka kärukonksule paigaldatud kanduril transporditavate jalgrataste maksimaalset lubatud kaalu – see on eriti oluline e-jalgrataste transportimisel.

Travel Assisti koosseisus olev intelligente püsikiirusehoidja arvestab lisaks eessõitja kiirusele ka kaardirakenduse andmeid, et kurvide ja ringristmike läbimisel sobiv kiirus valida.

Märkimisväärselt laienenud T-Crossi põhivarustuses on leedesituled (halogeenide asemel), leedtagatulede klastrid, liiklusmärgituvastus Dynamic Road Sign Display, digitaalne juhiala Digital Cockpit diagonaaliga 20,3 cm (8 tolli), nüüd ka nii öelda hõljuva multimeediasüsteemi ekraaniga (samuti diagonaaliga 20,3 cm), USB-C pesad ja parkimisabiline Park Assist nii ees kui ka taga.

Tippvarustustasemed Style ja R-Line hõlmavad nüüd uusi tehnoloogiaid, nagu IQ.LIGHT leed-maatriks esituled (ei kuulu Balti riikides R-Line’i põhivarustusse). Esimest korda on T-Crossil saadaval ka kurvituled ja kõigi ilmaolude tulede funktsioon. Tulede uute funktsioonide seas on ka „Tere tulemast“ ja „Nägemist“ tuleanimatsioonid.

Kahe tippvarustuse laiendatud multimeediasüsteemi osaks on puuteekraan diagonaaliga 23,4 cm (9,2 tolli), digitaalne juhiala Digital Cockpit Pro daigonaaliga 25,4 cm (10 tolli), Apple CarPlay ja Android Auto ühendamise võimalus (juhtmeta ja juhtmega) ja nutitelefoni liides.

Mõlemal versioonil on põhivarustuses 85 kW TSI mootor. Varustustasemel Life, Style ja R-Line võib lisavarustusena tellida 110 kW TSI mootori, mis on saadaval standardina koos seitsmekäigulise DSG automaatkäigukastiga.

Kõigest kolme aastaga on müüdud maailmas 1,2 miljonit T-Crossi. Eestis algab uue T-Crossi hind 22 700 eurost, novembri alguses tehakse avalikuks täielik hinnakiri ja alustatakse tellimuste vastuvõttu. Esimesed sõidukid jõuavad klientideni 2024. aasta esimeses kvartalis.