Mariaani süviku uurimise käigus leiti sealt kõige sügavamal maailmameres elutsev viirus. Gizmodo andmetel elab see 8 900 meetri sügavusel. Avastuse tegid Hiina ja Austraalia teadlased. Nad andsid uuele viirusele nimeks vBHmeYH4907.

Uuringu kaasautori, Hiina ookeaniülikooli viroloogi Ming Wangi sõnul leiti vBHmeYH4907 peaaegu üheksa kilomeetri sügavuselt ookeanipõhjast kerkinud setetest. Teadlased viisid läbi geneetilise analüüsi ja veendusid, et bakterviirus on osa Suviridae viiruste perekonnast, mis on üldiselt maailmameredes laialt levinud.

Teadlased selgitasid, et leitud viirus kasutab baktereid, et end rohkem taastoota. See nakatab Halomonase perekonna baktereid, mis elavad sügaval ookeanis hüdrotermiliste õhuavade läheduses.

Samas on vBHmeYH4907 bakteritega suhteliselt sõbralikes suhetes. Ta on geneetiliselt väga sarnane oma peremehega ja on lüsogeenne: ta integreerib oma geneetilise materjali bakterisse ega tapa seda. Teadlaste sõnul paljunevad bakterid ja viirus üheaegselt. Oletatakse, et leitud viirus võis areneda koos bakteritega, mis tagas tema ellujäämise ookeanisügavustes.