„Mul on rõõm liituda „Magus Molekul“ saatetiimiga. Olen tänulik, et saan oma armastust hea toidu vastu jagada ja seeläbi inspireerida ka lapsi ise kokkama ning näidata neile, et köögis toiduga toimetada on lihtne ja lõbus,“ sõnab Särekanno.

Sel hooajal võetakse fookusesse erinevad toidukorrad läbi päeva - hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi ning tervislikud vahepalad. „Valisime saadetesse lastega koos järele proovitud toidud, mille retseptid on nende maitse järgi paika sätitud ning mida on lihtne emme-issi või vanemate õdede-vendadega koos valmistada,“ lisab värske saatejuht.

Koos Vaiguga viivad teaduskatseid läbi HK Unicorn Squad liikmed Inger Hermia, Helena ja Laura. „Unicornide ringides toimetab juba ligi 3000 tüdrukut üle Eesti, kes igal nädalal tehnika, robootika ja loodusteadustega seotud ülesandeid lahendavad,“ kinnitab liikumise juht Liis Koser. „Tüdrukud on alati valmis uusi asju avastama ja katsetama, seega oli nende huvi saates osalemise vastu äärmiselt kõrge.“

„Magus Molekul“ saated on loodud 5-10-aastastele lastele ja nende vanematele. Viienda hooaja saated on eetris alates 4. septembrist Eesti toidu kuul ETV2 kanalil. Hiljem on saated järelvaadatavad ETV2 ning Lasteekraan.ee veebilehtedel. Eelmised hooajad leiab https://lasteekraan.err.ee/1038700/magus-molekul.

2020. aastal pälvis saatesari Eesti Teadusagentuuri peapreemia teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil.

Saatesarja toetavad Eesti Teadusagentuur, RaulWalter, HK Unicorn Squad, Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Tervise Arengu Instituut, Stockmann ja ETV2. Saate tootja on Black Plastic Media Productions OÜ, režissöör Ivan Pavljutskov, produtsent Maria Uppin, toimetaja Helen Saluveer.