Sel kevadel ilmavalgust näinud Eesti superautot on Vanaselja sõnul arendatud üle seitsme aasta ning peamise töö on ära teinud Eesti insenerid ja disainerid. Kahekohaline superauto Kalana suudab arendada kiirust kuni 340 kilomeetrit tunnis ning erilise aerodünaamika tõttu on kurvis sama kiire nagu sarnase välimusega kõrge hinnaklassi tänavaautod sirgel.

„Kalana eesmärgiks on anda sõitjale ringrajal vormel-1 lähedane sõidukogemus, olemata ise vormelipiloot. Peamine tugevus on surujõud ehk suurtel kiirustel teel püsimine, mis on parem kui näiteks 2008. aasta Vormel-1 autodel. Hiljuti lõi Kalana Pininfarina tuuletunnelis, kus on testitud ka näiteks paljusid Ferrari mudeleid, surujõu absoluutse rekordi,“ selgitas Vanaselja.

Tehnoloogiafirma Oldbac omaniku sõnul maksab üks Kalana seitsmekohalise summa ning täna tellides saaks auto kätte umbes pooleteise aasta pärast.

„Kalana on alles esimene pääsuke ja uued mudelid on juba plaanis. Ei Kalana ega järgmised mudelid kindlasti ei ole masstooted, iga sõiduk tuleb veidi erinev ja maht jääb viie-kuue auto juurde aastas,“ ütles Vanaselja.

Laupäeval kell 16 ja kell 18.30 osaleb Kalana prototüüp Pärnus Porsche Ringil toimuva HRX Suure Võidusõidu raames GT Open võistlusklassi võidusõidul, mis on superauto jaoks esimene mõõduvõtt ja kust saadud kogemusi kasutatakse edasises arendustöös.

„Suur Võidusõit pole ammu enam ainult võidusõiduüritus, vaid meelelahutuslik koguperesündmus. Sellel festivalil saab meie inseneride ja tehnoloogiaettevõtjate järgmine põlvkond vanemate käekõrval innustust ja inspiratsiooni. Seega on see ka õige koht, kus Kalana rahva ette tuua,“ selgitas Vanaselja.

Kalana on ka osa Suure Võidusõidu kultuuriprogrammist.