Uuring näitas, et ChatGPT jääb kiiresti „rumalamaks“: mis kõnerobotiga lahti on?
(22)
Kasutajad on juba paar nädalat kirjutanud sotsiaalmeedias populaarse vestlusroboti allakäigust. Seda fakti kinnitasid nüüd ka Stanfordi spetsialistid.
Stanfordi ja Berkeley ülikooli teadlaste uus uuring kinnitab seda, mille üle kasutajad on juba nädalaid kurtnud: ChatGPT kõneroboti vastuste kvaliteet halveneb. Uuringus pealkirjaga „Kuidas ChatGPT käitumine aja jooksul muutub“ uuriti kahe peamise keelemudeli – GPT-4, millel põhineb ChatGPT Plus, ja selle eelkäija GPT-3.5- efektiivsust.
Erinevus osutus suureks ja mitte uue mudeli kasuks, mis pealekauba on muudetud tasuliseks. Samal ajal on tähelepanuväärne, et kui GPT-4 vastuste täpsus on märgatavalt halvenenud, siis GPT-3.5 puhul on see vastupidi paremaks muutunud.
GPT-4 jaoks antud erinevate ülesannete hulgas olid matemaatikaülesanded, keerulised küsimused, kodeerimine ja pilditöötlus. Selgus, et GPT-4 täpsus langes märtsi 97,6%lt juunis 2,4%le. Lisaks hakkas kõnerobot programmeerimisel rohkem vigu tegema ja ei reageerinud keerukatele küsimustele.
ChatGPT tasuta versioon põhineb GPT-3.5 keelemudelil ning suudab lihtsalt ja enesekindlalt vastata erinevatele küsimustele, samuti kirjutada käsu peale proosat, luulet või arvutikoodi.
Märtsi keskel uuendati ChatGPTd GPT-4 keelemudelile. Sellele juurdepääsu saamiseks tuleb teha tellimus, mis maksab 20 dollarit kuus. Uuendatud mudel on võimeline mõistma mitte ainult teksti, vaid tuvastama ka pilte - ja suudab isegi selgitada meemide tähendust.
Teadlased rõhutavad, et kasutajate jaoks, kes kasutavad oma töös aktiivselt GPT-3.5 ja GPT-4, on oluline kontrollida tulemuste täpsust.