Meie galaktikast on leitud objekt, mis kiirgab kummalisi raadiosignaale. Sellest kirjutatakse teadusajakirjas Nature avaldatud uues uuringus.

Kummaline raadiosignaal pärineb paigast, mis asub meist 15 000 valgusaasta kaugusel. Teadlased viitavad sellele, et seda võib saata seni tundmatu täht.

Ebatavaline kosmoseobjekt, nimega GPM J1839-10, kiirgab raadiolaineid iga 22 minuti järel. See on teiste pulseerivate raadiolainete allikatega võrreldes aeglane. Veelgi enam, selgus, et tegelikult on signaal Maale jõudnud juba vähemalt 30 aastat, kuid teadlaste poolt tähelepanuta jäetud.

Praegu oletavad teadlased, et umbes viis minutit kestva kummalise raadiosignaali allikaks on väga aeglase pöörlemisega magnetar. Kui see on nii, siis on see vastuolus tänapäevaste teadmistega. „Kui see on magnetar, siis ei tohiks see objekt raadiolaineid kiirata. Aga me näeme, et kõik on teisiti. Ja me ei räägi ainult väikesest puhangust. See on laineid välja saatnud vähemalt 33 aastat. Ükskõik, mis on selle taga - see on erakordne,“ ütlevad teadlased.