Ettevõtte pressiesindaja kinnitas Reutersile e-kirjaga saadetud avalduses, et Rocky Mounti tehas sai kahjustada ja ravimitootja hindab olukorda, et teha kindlaks mõju tootmisele.

Avalduses öeldi, et ettevõtte töötajad said evakueeruda ja ei saanud viga. Pfizeri veebilehe kohaselt töötab Rocky Mounti rajatises üle 4500 töötaja.

Tehas, mis toodab ligi 30% kõigist USA haiglates kasutatavatest steriilsetest süstitavatest ravimitest, keskendub ka mitmesuguste toodete, nagu infektsioonivastaste ravimite, neuromuskulaarsete blokaatorite ning viaalide ja süstalde tootmisele.

USA riikliku ilmateenistuse andmetel tekitas tornaado kohati EF-3 kahjustusi, mis tähendab, et tuule kiirus oli 218 kuni 266 km/h.

Vähemalt 13 inimest sai Nash Countys tormi tagajärjel kergemaid vigastusi, ütles maakonna pressiesindaja.

Kolm inimest sai tormi läbimisel vigastada Edgecombe'i maakonnas, kaks neist eluohtlike vigastustega, teatas maakonna šerifi büroo.

Meteoroloog Keith Monday kirjutas Twitteris, et EF-3 tornaadod on Põhja-Carolinas äärmiselt haruldased, eriti juulis. NSW andmetel on see esimene selles alas, mis toimub juulikuus.