India kosmoseagentuur saatis edukalt teele raketi, mis peaks Kuule toimetama mehitamata kuukulguri. Maandurit ja kulgurit kandnud Chandrayaan-3 missioon tõusis õhku India kohaliku aja järgi kell 14.35 LVM3 raketi toel India Sriharikota kosmodroomilt Andhra Pradeshi osariigis.

India kosmoseuuringute organisatsioon (ISRO) teatas hiljem, et kosmoseaparaat jõudis edukalt oma kavandatud orbiidile Maa lähedal. Pärast mitmeid hoolikalt kavandatud manöövreid peaks laev maanduma Kuu lõunapooluse lähedal 23. augustil.

Edukas maandumine teeks Indiast USA, endise Nõukogude Liidu ja Hiina järel alles neljanda riigi, mis on Kuule kosmoseaparaadi saatnud, ning esimene riik, kes seda Kuu lõunapooluse lähedal teeb. See piirkond pakub erilist huvi kosmoseagentuuridele ja eraettevõtetele veejää kinnitatud olemasolu tõttu, mis võib ära kuluda tulevastel Kuu kaevandusmissioonidel ja Kuu peale baaside rajamiseks.

Maanduri pardal olevate seadmete hulka kuuluvad sond Kuu pinna termiliste omaduste mõõtmiseks ja seade Kuu seismilise aktiivsuse mõõtmiseks.

Kulgur ja maandur viivad läbi erinevaid mõõtmisi ning analüüsivad Kuu gaasilist ja plasmakeskkonda.