Linnud varastavad linnades lindude tõrjumiseks mõeldud kiipe ja kasutavad neid pesade ehitamiseks. Hollandi loodusloomuuseumi teadlased puutusid selle nähtusega esmakordselt kokku Antwerpeni haigla hoovis, kirjutab Sky News. Harakad tõmbasid raviasutuse hoonest välja umbes 50 meetri pikkuse juhtme kiipidega ja ehitasid nende abil hiiglasliku, 1500 kiibist koosneva pesa.

Bioloog Auke-Florian Hiemstra Naturalise bioloogilise mitmekesisuse keskusest ütles, et harakad kasutasid kiipe samamoodi nagu inimesed – et hoida teisi linde oma pesadest eemal. „See kõlab tõesti naljana. Isegi mulle kui pesauurijale näivad need olevat kõige pöörasemad linnupesad, mida ma elus näinud olen,“ rääkis Hiemstra.

Harakad teevad oma pesadele oma munade ja tibude kaitseks katuse ning kasutavad sageli okaspuudeoksi. Nendele on nüüd saanud linnades alternatiiviks lindude tõrjumiseks mõeldud kiibid. Teadlased kirjeldasid lindude sellist käitumist kui „täielikku kohanemist linnaeluga“.

Rotterdami loodusloomuuseumi aastaraamatus avaldatud uurimus kirjeldab sarnaseid harakapesi, mida on leitud Hollandist, Belgiast ja Šotimaalt. Lisaks harakatele on kiipe asunud varastama ka rongad.

See pole esimene kord, kui linnupesade rajamiseks kasutatakse kummalisi esemeid. Harakad kasutavad pesade katmiseks ka muid teravaid materjale, näiteks okastraati ja kudumisvardaid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid