Uuringu tulemused avaldati teadusajakirjas PLOS ONE. Sellest avastusest saavad tulevikus kasu kohtuarstliku ekspertiisi läbiviijad kuritegude lahendamisel.

Töö autorid viisid läbi eksperimendi, milles osales 30 meest ja 30 naist. Osalejad ei pesnud käsi tund aega, seejärel paluti neil hoida töödeldud marlit 10 minutit. Seega jäid lenduvad orgaanilised ühendid riidekoele koos epidermisega. Neid aineid eritab organism ja nende koostis sõltub peremeesorganismi geneetikast, keskkonnateguritest ja inimese füsioloogilistest omadustest.

Teadlased viisid läbi mitmeid erinevaid analüüse, sealhulgas gaasikromatograafia, massispektromeetria ja mitmeid statistilisi uuringuid. Nagu selgus, on võimalik sel moel määrata inimese sugu 96,67% täpsusega. Lenduvate orgaaniliste ühendite profiilid on meestel ja naistel oluliselt erinevad, kuid siiani pole teada, millised ained ja nende vahekord eristavad meeste käte lõhna naiste käte lõhnast. Teadlased loodavad sellele küsimusele vastuse leida oma tulevastes töödes.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid