Slovakkia Komárno linna põllumehed kannatavad luikede pärast, kellest on nende moonipõldudel narkosõltlased saanud. Linnud nokivad moonikupraid ega suuda põldudelt minema lennata. Samuti hakkasid narkojoobes luiged massiliselt paljunema ning nende arvukus põldudel kasvab. Sellest kirjutavad erinevad Slovakkia ja Tšehhi meediaväljaanded.

Põllumeeste hädad on kestnud vähemalt tänavuse aasta algusest – esimest korda teatasid põllumehed lindude sissetungist oma põldudele juba veebruaris. Algul arvati, et luiki tõmbavad ligi veelombid, kuid siis selgus, et luiged olid sattunud sõltuvusse moonikupardest, mis sisaldavad oopiumi.

Meedia teatel hakkasid luiged moonipõllule mune munema ning maikuuks ulatus luigekari 150–200 isendini. Luiged on Slovakkias seaduse poolt kaitstud ja põllumehed ei tea, kuidas neist lahti saada. Praegu elavad luiged põldudel ja söövad mooni. Põllumeestele tekitatud kahju ulatus juba mai algul umbes 10 000 euroni, kirjutab Oddity Central.

Linnud ei suuda liikuda ega lennata, sest nad on uimastite mõju all ja on muutunud kiskjatele kergeks saagiks. „Põhimõtteliselt on nad narkomaanid,“ selgitas slovakkia bioloog Vladimir Toperker. „Kui nad söövad aina rohkem moone ja saavad suuremaid doose, siis nad surevad lõpuks üledoosi tõttu.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid