Teadlased avastasid Linnuteelt ühe kõige haruldasema tähe - valge kääbuspulsari. Vastav teadusartikkel ilmus ajakirjas Astronomy & Astrophysics.

Meist 773 valgusaasta kaugusel asuv J1912-4410 on valge kääbuspulsar. Seni on meie galaktikas teada vaid üks sarnane täht. Avastus annab teadlastele uue tööriista, et uurida mitte ainult tähtede evolutsiooni, vaid ka kogu Linnuteel leiduvaid kummalisi signaale. Teadlased oletavad, et valge kääbuspulsarid magnetvälja genereerib sisemine dünamo, sarnaselt sellele, kuidas Maa vedel tuum tekitab meie magnetvälja.

Pulsari puhul pöörleb neutrontäht kiiresti, isegi millisekundite vältel. Elektromagnetlained, mis tekivad kiire pöörlemise ja võimsa magnetvälja tõttu, tungivad magnetpoolustelt välja. Tähe pöörlemisel läbivad need meie vaatevälja nagu majakatuled, pannes tähe pulseerima.

Valged kääbused on tähejäänused. Need on surnud tähtede kokkuvarisenud tuumad, mille mass on väiksem kui kaheksa Päikese mass. Need on väiksema tihedusega kui neutrontähed ja neil on suurem raadius.