Londonis avastati hästi säilinud Rooma hauakambri jäänused. Seda loetakse kõige paremini säilinud Rooma ajast pärinevaks mälestiseks Suurbritannias. Leid tuli välja Liberty of Southwarki- nimelise arenduse ehitusplatsil Borough Marketi ja London Bridge'i jaama lähedalt. Sellest kirjutab The Guardian.

Väljakaevamisi alustati pärast seda kui 2022. aasta veebruaris avastati samast kohast suur Rooma-aegne mosaiik. Kui arheoloogid edasi kaevasid, siis tulid välja hauakambri seinad ja põrandad. Hauakambri keskel on mosaiik, mida ümbritseb kõrgendatud platvorm, kuhu asetati kirst. Kirstu ega inimjäänuseid hauakambrist ei leitud, kuid leidudena tuli välja üle 100 mündi, samuti metallitükke, keraamikakilde ja paar katusekivi. Hauakambri ümbrusest on leitud üle 80 Rooma matuse rikkalike hauapanustega. Hauakamber ise lammutati maha ilmselt keskajal. Ilmselt oli tegemist kahekorruselise rajatisega, mis oli mõne rooma üliku viimne puhkepaik.

Arheoloogilisi uuringuid juhtinud Londoni arheoloogiamuuseum (MOLA) teatas, et tulevikus on plaan hauakambrit Londoni elanikele ja külalistele eksponeerida.