Neile seadmetele lihtsalt saab kindel olla: puudutagu see siis pildistamisomadusi, tehnilist võimekust või tarkvara. Ei mingeid huaveilikke puudujääke äpimajanduse osas. Kõige uuem ja korralikum on raudselt olemas ning selle eest ei tule tasuda kaugeltki Eesti keskmist kuupalka.

Kumba seade valida, on aga juba iseküsimus. Käime põhiomadused üle.

HIND

Hinna osas on võitja muidugi A34, mis maksab täna 389 eurot. Samal ajal on A54 hinnaks 489 eurot. Nende kahe vahele jääva 100 euro eest saaks mitu asja osta.

Võitja: A34

VÄLIMUS

Need kaks seadet on peaaegu kaksikud – neil pole sisuliselt mingit vahet ja asi on vaid nüanssides. Ühesugused ümarad nurgad, täpselt sama disainiga kaamerakomplekt, täpselt sama asukohaga küljenupud ja isegi sõrmejäljeluger on integreeritud ekraani alla täpselt samasse kohta. Täpselt samasugune lame on ka nende esipind – ja see peaks meeldima neile, kes mobiilis mänge mängivad.

On aga üks märgatav erinevus: A54 tagakülg on kaetud läikiva klaasiga. A34 on aga sümpaatselt mati pinnaga. Lisaks on A34 veidi suurem.

Nii et pole midagi: minu maitse kaldub selgelt mati pinna poole.

Võitja on taaskord: A34

KAAL JA MÕÕTMED

Nagu öeldud, siis A34 on pisut suurema ekraaniga seade, tema ekraani diagonaal on 6,6 tolli, A54 vastav näit on 6,4 tolli. Teisikeeli: A34 on 1,4 mm laiem ja 3,1 mm pikem. Seejuures suudab A34 olla tervelt 3 grammi jagu kergem kui A54 – mass vastavalt 199 ja 202 g. Aku on ka neil seadmetel täpselt sama mahutavusega (5000 mAh), seega see ei saa kaalu kuidagi mõjutada.

Seega on A34 veidi suurem ja veidi kergem telefon. No kuidas ma jätan ta võitjaks märkimata!

KAAMERA

Kaamera osas tuleb näitajate poolest mõned plusspunktid anda A54-le – selle põhikaamera on nimelt 50-megapiksline, mis on „koguni“ 2 megapikslit rohkem kui A34l.

Täpsemalt. Galaxy A54 tagaküljel kolm kaamerat – 12 MP ülilainurkkaamera, 50 MP põhikaamera ja 5 MP makrokaamera. Galaxy A34 tagaküljel on samuti kolm kaamerat – 8 MP ülilainurkkaamera, 48 MP põhikaamera ja 5 MP makrokaamera.

Kui ma nüüd need kaks kaamerat äsja reisisadamas 10x suumiga (kahjuks on mõlemal seamdel vaid 10x optical zoom) tööle rakendasin, sain tulemuseks üllatuseks aga selle, et odavam A34 joonistas laeva korstna musta osa märksa paremini välja. Vaadake ise:

A34 versioon:

Zoom - A34

A54 versioon, kus must osa on vaid üks...must:

Zoom A54

Teiseks jäi kirjeldusest meelde, et lähivõtete jaoks on mõlemal seadmell olemas makrokaamera. Teeme siis selle võrdluse ka ära ja selgub, et A34 armastab teha märksa mahedamates toonides makrosid:

A34:

A34 - makro

Märksa külmem A54:

Makro - A54

Olgu veel märgitud, et selfikaamera on A54-l 32 MP ja A34-l 13 MP.

Ma arvan, et kaamerad on seadmetel enam-vähem võrdsed ja ma annaks suumimimisvõime osas taaskord edu odavamale A34-le. Selfisid teeb aga teravamalt A54.

EKRAAN

Nende kahe seadme ekraanidel pole mitte minisugust vahet. Tehnoloogia on Super AMOLED, reso 2340 x 1080 pikslit, pikslitihedus sisuliselt sama (A34 veidi väiksem, kuna ekraanipind suurem), kaitstud mitte just kõige uuema Gorilla Glass 5 ekraaniklaasiga. Kaadrisagedus ka 60-120 Hz. Lamedad pinnad.

Lisaks on Samsungil parim Always On lahendus, mis kellaaega ja äppide märguandeid soovi korral alati lukustusekraanil nähtaval hoiab.

VEEKINDLUS? JUHTME VABA LAADIMINE? eSIM?

Jah, mõlemad seadmed on IP67 standardile vastavalt veekindlad. Ei, kumbagi seadet ei saa laadida juhtmevabalt. eSIM (mida tänapäeval veel üldse vaja ei lähe) on olemas A54l. Küll aga on mõlemal olemas 5G tugi.

Põhimälu ehk RAM on A54l näitajaga 8GB ja odavamal seadmel 6GB. Tavaliselt mobiile kasutades ei anna see mingit erilist vahet. Salvestusmälu on mõlemal vastavalt sellele, kui palju ollakse valmis raha välja käima.

Operatsioonisüsteem on loomulikult uusim Android 13. Lisaks garanteerib Samsung kõigile oma telefonidele neli põlvkonda Android uuendusi ja viis aastat turvauuendusi. Samsung toodab ka ise enda mobiilidele mitmeid väärt äppe - olgu näiteks meilirakendus või kalender või helisalvesti.

Ja ongi kõik.

Võite julgelt osta odavama variandi ja teil on kõik vajalik ja korralik aastateks olemas. Kusjuures, ma väga imestan, miks ei tee Samsung samas hinnaklassis ühtegi väiksemate gabariitidega ja kergemat seadet – miks peab odav telefon olema suur ja raske?

Ahjaa, värvivalik: Vinge Laimiroheline, Vinge Grafiithall, Vinge Lilla, Vinge Hõbedane (ainult A34) ja Vinge Valge (ainult A54).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid