Alustame saadet aga paari liiklusmõttega - käimas on järjekordne „konnad teel“ kampaania, kuid märgid ei paista olevat välja pandud just kõige mõistlikematesse kohtadesse. Tervitame ka paari silmapaistvat liiklejat!

Mis olulisemad muudatused on toimunud liikluses Vanasadama trammiliini ehitusega seoses? Kütuserubriigis saab õnneks kajastada häid uudiseid. Veli käis vaatamas värsket kodumaist rallifilmi „Kurvilise tee legendid“. Kas tasub kinno sättida?

Kantselliidipelglikud panevad nüüd silmad kinni: üritame ära tõlkida, mida tähendab Euroopa Komisjoni üleskutse Euroopa Parlamendile ja Euroopa Liidu Nõukogule seoses Euroopa jalgrattasõidu deklaratsiooniga. Komisjon soovib rakendada meetmeid, et edendada jalgrattatööstust ja -liiklust.

Nädala vast olulisim autouudis on aga Shanghai autonäitus ja seal esitletud BYD Seagull - hiinlaste väike elektriline neljakohaline auto, millele lubatakse sõiduulatust üle 300 km ja hinda veidi üle 10 000 euro. See plaanitakse tuua ka Euroopasse.

Vaatame ka Ameerika poole - arutame Tesla värskelt avalikustatud kvartali majandustulemusi ja arutleme, kui kaua Musk isejuhtivuse lubaduse peal liugu lasta saab. Tšiili plaanib natsionaliseerida riigi liitiumitööstuse, Ford plaanib Brasiilia tehase hiinlastele müüa ja liinilt veeres viimane kuuenda põlvkonna Mustang. Kuid tulemas on uus, tõenäoliselt viimane sisepõlemismootoriga Mustangi põlvkond.

Cupra esitles uut mudelit Tavascan, arutleme Porsche lähiajal saabuvate elektriautode üle ja räägime ka SpaceX-i testlennust.

Nädala proovisõiduauto oli Hyundai Ioniq 6, stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki- ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

1x
00:00