Alustuseks aga sellest, mis viis ta teaduse ja edasi poliitikani ning kuidas tekkis tema autohuvi. Nüüdseks tuntakse Mariot kui Eesti vaat et suurimat Teslaentusiasti - kuidas see juhtus?

Edasi aga pikemalt elektriautode ostutoetusest - kas see on vajalik meede, mis täidab eesmärki, või pigem rikaste toetamine? Kas uuel kujul meede on hiljaks jäänud - arvestades, et paljud riigid praeguseks juba ostutoetusest loobunud on?

Koalitsioonileppe kontekstis räägime algatuseks ühistranspordist - mida uus liikuvusreform sisaldab ja mida tähendab nõudluspõhine ühistransport?

Ja loomulikult automaks - palju praeguseks teada on? Mis kujul see tulla võib, mis klausleid sisaldada? Arvutame läbi, palju see keskmisele autoomanikule aastas maksma võib minna.

Silma on ka jäänud, et kohalikel omavalitsustel saab olema vaba voli täiendavaid makse kehtestada. Mida sellest klauslist oodata?

Räägime ka 2035. aasta sisepõlemismootoritega autode müügikeelust, elektrist, akude tootmiseks vajalikest ressurssidest ja kas neist võib üleminekul probleem kujuneda. Lõpetuseks ka nädala Eloni rubriik - üks arendus võib liikuvust märgatavalt muuta. Millel pingsamalt silma peal hoidma peaks?

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson, külas riigikogulane Mario Kadastik. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki- ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

1x
00:00