„Rakett69“ saatejuhi ja peakohtuniku Aigar Vaigu sõnul on 13. hooaeg möödunud põnevalt. „Oleme saanud kaasa elada kaheteistkümne nutika noore huvitavatele ideedele vägagi eluliste probleemide lahendamisel,“ lisab Vaigu. „Kuidas tarbida elektrit võimalikult efektiivselt, meisterdada ise hõõgpirn või kuidas oleks mõistlik jagada krediidiportfelli - võistlusel on osalejad saanud oma koolis omandatud teoreetilised teadmised praktikasse panna.“

Finaalsaates tuleb Joosepil ja Martinil Energia Avastuskeskuses valmis ehitada 15 elemendist koosnev Rube Goldbergi ehk ahelreaktsiooni masin, mis töötaks täpselt 100 sekundit. Mõlema võistleja seadeldis peaks sisaldama erinevaid viiteid tema enda või võistkonnakaaslaste hobidele, aga ka viiteid varasematele saadetele, mis pakuks televaatajale äratundmisrõõmu. Eesti Teadusagentuuri poolt välja pandud 15 000 € teadusstipendiumi pälvib võistleja, kelle masin töötab võimalikult täpselt.

Joosepi mentoriks on finaalis Enefit Greeni projektijuht Elise Johanna Lill ning tema masinat aitavad kokku panna 13. hooaja raketlased Smaragda Luchia Sarana, Oliver Kongo ja Marten Mehide. Martini mentoriks on Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo ning teda abistavad Annika Tilga, Joosep Toom ning Lilian Hindrikson.

Lisaks selguvad finaalsaates mitmete teiste auhindade võitjad. HK Unicorn Squad on välja pannud 6000 € suurused preemiad võistluse parimale tüdrukule ning silmapaistvaimale raketlasele, lisaks pälvib peavõidu saanud võistlejat enim mõjutanud õpetaja LHV poolt 5000 € suuruse autasu.

Kolme parima hulka tulnud raketlased ehk Annika, Martin ja Joosep saavad õppima asuda Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli või Tallinna Ülikooli vabalt valitud erialale.

Teadusvõistluse „Rakett69“ suurejooneline finaal on eetris juba sel laupäeval, 15. aprillil kell 19.30 Eesti Televisioonis.