Sõidukite ajalugu käsitlev ettevõte carVertical avaldas nimekirja taksofirmade poolt eelistatud automudelitest ja lisas näpunäiteid kasutatud autode turul pakutavate endiste taksode tuvastamiseks.

Miks on mõistlik taksoauto ostmist pigem vältida?

Taksode läbisõidunäidikul võib olla sadu tuhandeid kilomeetreid, mis tähendab, et paljud olulised osad võivad olla kulunud või lausa lagunenud. Isegi kui auto oli hästi hooldatud, on suur läbisõit kasutatud sõidukit valides ikkagi arvestatav murekoht.

„Kas ostjad peaksid ilmtingimata vältima taksoautode ostmist? Ehkki see on lõpuks inimeste endi otsustada, peaks iga auto hind kajastama selle tegelikku tehnilist seisukorda, mis aga sõltub sellest, kuidas ja kus on seda sõidukit varem kasutatud. Taksoautod võivad olla tõelised raharöövlid, sest need on sageli kulunud,“ räägib autoekspert ja carVerticali kommunikatsioonijuht Matas Buzelis.

Taksod sooritavad valdava osa oma sõitudest linnas, mis avaldab tavapärasest kasutusest suuremat mõju sellistele autokomponentidele nagu mootor, pidurid ja käigukast. Sarnase läbisõiduga sõiduk, millega sõidetakse peamiselt maanteel, on reeglina palju paremas seisukorras.

Ka kasutatud taksoautode sisemus võib olla märkimisväärselt kulunud, eriti tagaistmed. Enamik inimesi püüab oma isiklikke sõidukeid heas korras hoida, aga taksosõitjad tulevad peale sageli lumiste saabastega või märgade ülerõivastega, mis pikemas perspektiivis mõjub auto sisustusele negatiivselt.

Taksopargid koosnevad tavaliselt usaldusväärsetest sõidukitest, millel on hea maine ning mis suudavad probleemideta läbida palju kilomeetreid. Kuid kõik eelnimetatu on seetõttu ka hea põhimõte neid sõidukeid kasutatud autode turul vältida.

Kuidas tuvastada varem taksona kasutatud autot?

1) Auto ajaloo kontrollimine - see on kõige lihtsam viis teada saada, kas sõidukit kasutati varem taksona. Sellist teavet võib olla raske muidu leida, sest ebaausad müüjad varjavad sageli auto kohta olulisi fakte. Taksoautodel võib olla suurem läbisõit, mistõttu on need sageli läbisõidupettuste ohvrid – rohkem kulumist ja seega ka vähem teie raha väärt.

2) Auto mark ja mudel - Mercedes-Benz (29% kõigist carVerticali poolt tuvastatud taksoautodest), Volkswagen (14,4%), Škoda (12,3%), Volvo (10,9%) ja BMW (5,8%) on kõige populaarsemad taksot sõitnud margid kasutatud sõidukite turul. Kuna ostjad hindavad üldiselt neid tootjaid väga kõrgelt, kasutavad petturid seda nõudlust sageli kasumi teenimiseks.

Kõige populaarsemad taksomargid ja -mudelid

Kõige rohkem kasutatakse taksodena Saksa autosid. Nimekirja tipus on Mercedes-Benz E-klass (17,9%), millele järgnevad Škoda Superb (7,7%), Volkswagen Passat (6,1%), BMW 5. seeria (5%) ja Volvo V70 (4,7%).

3) Auto värv - see võib samuti paljastada selle minevikku – paljudes linnades on kõik taksod sama värvi, et neid oleks tänaval lihtne eristada. Mõned mudelid, nagu MB E-klass, on juba algselt valmistatud taksosõiduks ning osad mudelid said isegi selleks spetsiaalse kerevärvi.

4) Kleebised - Kasutatud auto ostmisel tasub selle kere põhjalikult üle vaadata, sest kunagiste kleebiste kohad võivad olla veel näha. Reklaamkleebised varjavad reeglina sõiduki suuremaid pindu päikese eest ning seetõttu võivad need kohad olla heledamad ja selgelt nähtavad, mis viitab ilmselt sellele, et autot kasutati minevikus taksona.

Kõige populaarsemad taksomargid:

1) Mercedes Benz - 28,99%

2) Volkswagen - 14,41%

3) Škoda - 12,32%

4) Volvo - 10,87%

5) BMW - 5,81%

Kõige populaarsemad taksomudelid:

1) Mercedes-Benz E-Class - 17,9%

2) Škoda Superb - 7,7%

3) Volkswagen Passat - 6,1%

4) BMW 5-series - 5%

5) Volvo V70 - 4,7%

6) Škoda Octavia - 4,1%

7) Mercedes-Benz V-Class - 3,5%

8) Mercedes-Benz C-Class - 2,8%

9) Audi A6 - 2,1%

10) Volvo V90 - 2,1%

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid