„Enam ei tule Galaxy Watch4 ja Watch5 seeria kasutajatel SmartThingsi rakendust kella pealt taga otsida – kella põhiekraanile saab lisada SmartThings rakenduse vidina, mille juurde saab kella ekraanil vasakult paremale libistades mugavalt liikuda. Nüüd on võimalus oma kodu nutikella abil turvata ka ise kodust eemal olles,“ sõnas Samsung Eesti mobiilseadmete tootekoolitaja Kirill Kozlov.

Esmakordselt on nutikella kasutajatele loodud võimalus näha otsepilti WebRTC-d toetavate Ring ja Nest nutikate uksekellade kaameratest. Kaamera vahendusel saab näha, kes ukse taga seisab ning külalistega on võimalik ka otse läbi nutikella suhelda.

Lisaks saab pärast uuendust kella kaudu kasutada ka teisi nutikodu seadmeid: õhupuhasteid, termostaate, ruloosid ja Samsungi SmartTage. Varem tuli seda teha läbi nutitelefoni, kuid nüüd on võimalik ventilaatori kiirust ning kütte- ja jahutusseadmete temperatuuri reguleerida kella kaudu. Samuti on uuendusest tulenevalt võimalik nutikella abil otsida SmartTagiga esemeid ning muuta ruloo taset kolme erineva käsu abil (ava, sulge, paus).

BT HID-d toetavate Samsungi nutitelerite puhul on uuenduse abil võimalik televiisori puldi asemel kasutada hoopis nutikella. Selle toimimisele aitab kaasa äsja seadmesse lisatud D2D juhtimisfunktsioon, mille ulatus sõltub Bluetoothi levipiirkonnast.

Uuendused on saadaval Galaxy Watch4 ja Galaxy Watch5 seeria kelladele, mille hulka kuuluvad: Galaxy Watch5, Galaxy Watch5 Pro, Galaxy Watch4 ja Galaxy Watch4 Classic.