Kirjandus- ja bioloogiahuviline Ingel-Ethel on 18-aastane Tallinna neiu, kes õpib Gustav Adolfi Gümnaasiumi 11. klassis reaal-loodusteaduste suunas. „Mulle pakub huvi just bioloogia, kuna see aitab aru saada, kuidas elusorganismid toimivad. Kõige huvitavam osa bioloogiast on geneetika ning pärilikkus, sest tegemist on väga keeruka asjaga, millel on tohutuid võimalusi nii õnnestuda kui ka läbi kukkuda,“ räägib ta oma meelisõppeainest. Ka oma edasised õpingud soovib ta siduda just selle valdkonnaga: ühtviisi põnevad tunduvad nii bioloogia, kriminalistika kui meditsiiniteadused.

Ingel-Ethel räägib, et idee ise saatesse kandideerida arenes temas väga loomulikult juba põhikoolis: „Olime klassiõdedega kõik suured vaatajad ning plaanisime õigesse vanusesse jõudes ka ise end proovile panna. Gümnaasiumi alguses tegime sõbrannaga plaani, et 11. klass saab meie Raketi-aastaks ning teineteise julgustamiseks kandideerime koos.“ Siiski ei möödunud teekond saatesse ilma kõhklusteta. „Kui kandideerimisaeg päriselt kohale jõudis, kadus järsku kogu mu enesekindlus ning veel päev enne tähtaega olin kindel, et ei kavatse osa võtta. Siiski jäi mu peas kummitama mõte kahetsusest ning otsustasin riskida,“ meenutab Ingel-Ethel. Tagasi vaadates tõdeb ta, et tema raketilend on olnud pikemalt mõtlemata pea ees vette hüppamine.

Ilmselt just seetõttu leiab Ingel-Ethel, et kui noorel on juba tekkinud mõte saatesse kandideerida, peab ta seda kindlasti tegema ning kahetsusvalu on hullem, kui raketi pardale mitte pääsemine. „Kogu kandideerimise kogemus oli väga vahva ning õpetas mulle väga palju enda kohta. Seega olen arvamusel, et kõik peaksid julguse kokku võtma ja proovima,“ lisab ta. Saatesse pääsemiseks tulevad Ingel-Etheli meelest kindlasti kasuks keemia-, füüsika-, bioloogia- ja geograafiateadmised ning loogilise mõtlemise oskus, kuid suurt rolli mängib ka inimese iseloom: „Kandideerimisel ei tohiks jääda kellegi teise varju, vaid lasta oma tõelisel isiksusel nähtavale tulla ning võtta asja vabalt.“

Ingel Ethel teaduslabürindis

Ka õpetajatel võib olla oluline roll tulevaste raketipilootide suunamisel. Ingel-Ethel ütleb, et teda on kõige rohkem motiveerinud tema põhikooliaegne, Tallinna Inglise Kolledži keemiaõpetaja Tiina Mägi. „Ta oli esimene, kes märkas minus midagi enamat ning julgustas mind tegema ja nägema rohkem. Tänu temale olen hakanud enesesse rohkem uskuma ja proovima hullumeelseid asju, nagu selleks oli „Rakett69“ saatesse kandideerimine,“ räägib ta. „Ka saates osalemine andis mulle kindlasti juurde palju enesekindlust, sest sinna jõuavad Eesti helgeimad tulevikutegijad. Lisaks sain tuttavaks väga paljude lahedate inimestega ning tugevdada ka sõprussuhteid koolikaaslastega,“ meenutab Ingel-Ethel oma saateaega positiivse noodiga. Just inimesed Ingel-Etheli ümber inspireerivadki teda kõige rohkem. „Sõprade ja lähedaste motivatsioon on ekstreemselt nakkav. Teiste inimeste aktiivsus paneb mind ka unistama ja tahtma rohkem ning leian, et olen just tänu oma tarkadele sõpradele jõudnud nii kaugele,“ kiidab ta.

Ingel-Ethel leiab, et tema jaoks oli saates kõige meeldejäävam kogemus jaoks särkide saamine, nende käes hoidmine ja seljas kandmine: „Alles siis jõudis kohale kui kaugele me kõik tegelikult jõudnud oleme!“ Kõige üllatavamaks osutus saate stressirohkus. „Tundsin iga kord, kuidas enne ülesande võitja väljakuulutamist või duellantide selgumist tahtis mu süda rinnust välja hüpata,“ räägib ta.

Suure bioloogiahuvilisena on Ingel-Etheli lemmik-teadussaavutus antibiootikumide kogemata avastamine. „Tänu teadlase poolt tehtud veale leiutati ravim, mis suutis inimkonna meditsiinitaseme viia palju kõrgemale ning võidelda haigustega, mille kätte oleks muidu tuhandeid surnud. Peale bioloogia mahub tema ellu veel juba viimased kaheksa aastat moodne viievõistlus, samuti meeldivad talle väitlemine ja joonistamine.

Ja lõpuks ka üks põnev salafakt Ingel-Etheli kohta: „Kuna olen hüpermobiilsete liigestega, suudan oma sõrmi väga ebaloomulikult venitada ning plaksutada ühe käega!“