Saatesse sattus Joosep suuresti tänu klassiõele: „Ta oli juba pikemat aega tahtnud kandideerida ja mõtles, et mina võiksin ka proovida. Nii me siis saatsimegi koos oma avaldused ja lootsime parimat,“ räägib Joosep. Klassikaaslaste ühine teekond lõppes küll avasaates, ent Joosep jäi siniste tiimis edasi võistlema. Varem on ta teadussaatele kaasa elanud teleekraani vahendusel, kuigi tõdeb, et aktiivsem vaatamine jääb aastate taha.

„“Rakett69“ saates osalemine andis mulle kinnitust, et suudan kõike. Kogu see protsess oli väga ootamatu ja ma usun, et olen tänu sellele parem kohaneja. Lisaks sain teada, et tulen suurepäraselt stressiga toime,“ vaatab Joosep oma saatekogemusele tagasi. „Kõige lahedam oli kahtlemata päriselt oma kätega millegi tegemine. Enne iga ülesannet oli küll väike ärevus sees, kuid see kadus kohe pärast töö alustamist: ideaalne väljund minu inseneeriakalduvusele.“ Joosepi meelest tõigi talle saates kõige suuremat kasu erinevate tööriistade kasutamise oskus ja ruumiline mõtlemine. „Suure osa saatest moodustab prototüüpide ehitamine ning kui sa suudad oma mõtte päriselt teoks teha, läheb sul kahtlemata väga hästi,“ jagab ta. Joosep usub, et Raketi-saatesse tasub kindlasti pürgida: „Ükskõik, mis ka ei juhtuks, huvitava kogemuse saad sa igal juhul!“

Joosep teaduslabürindis

Joosepit inspireerivad kõige rohkem inimesed, kes teevad tööd rõõmuga ja on oma ala asjatundjad. „Minu arvates on väga imetlusväärne pühendada kogu oma elu ühele eesmärgile. Eriti meeldivad mulle professionaalsed muusikud, kes tehniliselt väga keerukaid lugusid peaaegu möödaminnes esitavad,“ kiidab ta pillivirtuooside oskuseid ja järjekindlust. Ka Joosepist endast ei ole muusika mööda läinud: vabal ajal meeldib talle mängida viiulit ja klaverit. Lisaks on talle südamelähedased mägironimine, matkamine ja olümpiaadiülesannete lahendamine. Ja toiduga katsetamine! Joosep ütleb, et on kogu elu olnud väga eksperimentaalne kokk. „Väiksena sõin ma tihti banaani-juustu võileibu ning viimase aasta tipphetked on olnud pasta kiiviga ja banaanirisoto,“ jagab ta oma kulinaarseid elamusi.

Joosep on Miina Härma Gümnaasiumi abiturient, täpsemalt rahvusvahelise õppekava (IB Diploma Programme) teise aasta õpilane. Tema lemmikainete hulka kuuluvad matemaatika, füüsika ja keemia. Praegu kulub suurem osa Joosepi ajast lõputööde kirjutamisele: geograafiateemaline uurimus on lõpusirgel, ent järge ootavad keemia ja füüsika uurimistööd. Kooli kõrvalt jõuab ta ka tööelus kätt proovida. „Mulle meeldib väga uute inimestega kohtuda ja sellele pakub suurepärase väljundi mu töö: olen näost-näkku müügiesindaja ehk mu ülesandeks ongi uute inimestega suhtlemine ning neile tele- ja internetilahenduste pakkumine,“ tutvustab Joosep.

Tulevikuplaanidest rääkides mainib Joosep esimesena ülikooli, ent erialavaliku suhtes ei ole ta veel lõplikku otsust teinud. „Tõenäoliselt on mu tulevased õpingud seotud inseneeria, arvutitehnoloogia, loodus- või täppisteadustega,“ arvab ta. Üks on aga kindel - Joosep unistab suurelt! Kui jutt läheb märkimisväärsetele teadussaavutustele, toob noormees välja Apollo 8 missiooni, mille käigus astronaut William Anderson tegi legendaarse foto „Maa tõus“. „Põhjus on väga lihtne: ma tahan ise Kuu peal kõndida! Kuigi Apollo 8 retke ajal ei puutunud inimese jalg veel Kuu pinda, oli see esimene kord, kui mehitatud kosmoselend nii kaugele jõudis. See andis kinnitust, et Kuule jõudmine on täiesti saavutatav eesmärk,“ räägib Joosep.

Teadusvõistlus „Rakett69“ 13. hooaja järgmine saade on Eesti Televisiooni eetris 18. veebruaril kell 19.30.