Võrreldes 2 aastat tagasi ilmunud FreeBuds 4i-ga on Huawei teinud terve hulga täiustusi ja värskendusi. Elegantse rannakivi või munakoort meenutava karbi sisse on pakitud kogu orkester, mida alla 100 euro suuruse hinnaga kõrvaklappidelt võiks oodata, aga ka hulk lisasid, mis selle kvaliteeti ja väärtust korralikult tõstavad. Heli, mis teeb nii mõnelegi turuliidrile silmad ette, 2-aastane garantii, vastupidav aku, müra summutamine ja veekindlus – tegu on vidinaga, mis sobib väga hästi nii kingituseks kui isiklikuks kasutamiseks, ilma, et peaksid selle soetamiseks minema oma neeru müüma.

Täpselt õige heli vabal ajal muusika kuulamiseks

Kui tootja kasutab oma audiotehnikat reklaamides üldistavat väljendit „kristallselge heli“, võtan seda alati teatava umbusuga – sama tekst on ju nii paartuhat eurot maksvate profiklappide kui ka Prismas müüdavate 15-euroste karbi peal. Ometi selgub, et 5i puhul pole see vaid tühipaljas lööklause. Julgen enda peal tehtud inimkatsete ja tooteinfos märgitud numbrite põhjal tõdeda, et odavate klappide kohta on heli lausa suurepärane.

Erinevaid bluetooth-klappe proovides olen sageli tundnud, et madalaid ja keskmisi sagedusi, mis teevad kaasaegse levimuusika ägedaks, jääb väheks. Isegi kui equalizerist juurde kruttida, ei vea pisike helisüsteem lihtsalt välja. FreeBudsidega seda muret ei tekkinud, isegi pikka aega kuulates kõlas kõik imehästi. Eriliselt just bass, mida popi, funki, hiphopi jms puhul naudin, aga ka kõrged sagedused jazzi, klassika ja roki puhul kostsid kenasti välja.

Ehkki Huawei pakub enda seadmete haldamiseks mõeldud telefonirakenduses võimalust ka kahele eelsätestatud equalizeri lisa-režiimile, milleks on „Bass Boost“ ja „Treble Boost“, ei näinud ma isiklikult erilist põhjust tehaseseadete pealt ümber lülitumiseks. Kõik oli juba ilusasti paigas.

5i-de sisse on pakitud 10-millimeetrine dünaamiline draiver ja keeruka nimega seadeldis polümeerkomposiitmembraan, mis helid puhtalt kõlama panevad. Suuresti tänu neile tillukestele detailidele on klappidel ka üllatavalt suur sagedusala – kui näiteks AirPods Pro-dega kuuleb helis nüansse, mis jäävad vahemikku kuni 20 kHz, siis FreeBudside puhul on see number kahekordne. Nii võib juba tuttavate laulude seest avastada detaile, mida varem kunagi ei märganud.

Kõige tipuks on uuel mudelil karbi peal kvaliteedimärk „Hi-Res“: need klapid edastavad heli ülikiiresti, 990 kbit/s, ja see võimaldab kuulata muusikat kadudeta, kogu heliinfo tuleb nö 4K-kvaliteediga läbi.

Kena välimus mõningate ebamugavustega

Kui rääkida FreeBudside väljanägemisest, ei saa salata, et tegu on väga maitseka disainiga – nii mustas, valges kui sinakashallis toonis variandid on kõik päris lahedad. Ometi on karp võrdlemisi libedast materjalist ja lutsukivi moodi kuju tõttu kipub see sõrmede vahelt kergesti ära libisema. Õnneks paistab see olevat üsna vastupidavast materjalist ja alati saab osta mugavamini kätte sobiva kaitseümbrise.

Klapid ise on varasema generatsiooniga võrreldes palju lühema kerega, nii ei kuku nad naljalt kõrvast välja. Nagu ka AirPodsidel, tulevad karbis kaasa kolmes eri suuruses kummist kõrvaotsikud ning Huawei rakenduses saab suuruse sobivust vastavalt oma kõrvale AEM-tehnoloogia abil mugavasti testida. Kui pisut nuriseda, siis vähemalt mulle näib, et klapid on karbis asetatud ebamugavalt „tagurpidi“ – kui tahad neid välja võtta ja kõrva panna, pead klappi pöörama ja see mõjub tüütu lisaliigutusena.

Loe täispikka arvustust ja vaata rohkem pilte tasuta portaalis Accelerista.com nendel sõnadel klikkides.